• Reklama

Tečie olej 1,5 dCi 81kW / 4x4 / >118 000km

Tečie olej 1,5 dCi 81kW / 4x4 / >118 000km

Příspěvekod Rastislav » úte zář 17, 2019 10:21 am

Máte niekto skúsenosť s únikom oleja?
Ak áno, tak odkiaľ vám to tieklo a čo mohlo byť dôvodom, že sa to spustilo?

Obrázek
Rastislav
Nováček
Nováček

Obrázky: 1
Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Duster

Reklama

Re: Tečie olej 1,5 dCi 81kW / 4x4 / >118 000km

Příspěvekod MrPedro » stř zář 18, 2019 3:51 pm

U mne to vypadalo na starem aute podobne a pak se zjistilo, ze se jedna o kapalinu z posilovace.
Obrázek Obrázek
Obrázek
MrPedro
Developer
Developer

Obrázky: 81
Poďakoval som: 5 krát
Poďakovali my: 7 krát
Blog: Zobrazit blog (12)
Typ auta: 1xLodgy Stepway 2xLogan
Prodejce vozu: Louda UL Renault Vodrážka UL
Oblíbený autoservis: Nevecom Kladno

Příspěvekod Jozef » stř zář 18, 2019 8:55 pm

Na začiatok by bolo vhodné skontrolovať hladinu oleja a pre istotu aj ostatných prevádzkových kvapalín, čo by mohlo dať odpoveď na to, ktorá kvapalina uniká a keďže podľa tej fotky to vyzerá, že zdroj pravdepodobného úniku oleja by mohol byť v prednej časti vozidla, kde sa nachádza aj olejový filter, zrejme by bolo vhodné skontrolovať olejový filter a jeho okolie, pretože dotiahnutie olejového filtra, prípadne jeho výmena je relatívne jednoduchá a lacná záležitosť. Na Dusteroch 1.5 dCi do roku výroby 2013 je pre lepší prístup k olejovému filtru potrebné odobrať plastový kryt motora takto https://youtu.be/FPZmkcbbcR0?list=PLtW5 ... 13kGa&t=31 keďže olejový filter sa nachádza pod ním, čiže tu https://youtu.be/a-pnpIywzVI?list=PLtW5 ... 13kGa&t=96
Ak je olejový filter vporiadku a ak nedošlo k žiadnemu mechanickému poškodeniu, tak by bolo vhodné skontrolovať ďalšie miesta. Ja som mal totiž kedysi na Nissane malú netesnosť oleja v okolí otáčajúcej sa hriadele motora a taktiež cez snímač tlaku oleja, ale to bol iný motor. Tých zdrojov úniku môže byť samozrejme viac.
Duster 4WD 1.5 dCi 110 (81kW), 2013/01.
Spotreba podľa natank.litrov od 4,7 L/100km (eko jazda) do 17 L/100km (náročnejší terén), celkový priemer 6,0 L/100km.
Obrázky alternatívneho príslušenstva pre Duster: https://sites.google.com/site/daciadustersk/
Jozef
Psavec
Psavec

Obrázky: 35
Poďakoval som: 7 krát
Poďakovali my: 16 krát
Typ auta: Duster 4WD 1.5 dCi 81kW

Příspěvekod Rastislav » čtv zář 19, 2019 9:30 am

Tak som to nechal pozrieť v servise a že to tečie cez tesnenie hriadeľa rozvodov.
.
V júli sa v rámci programu údržby po šiestich rokoch robila aj výmena remeňa a kladiek príslušenstva a výmena rozvodového remeňa a kladiek. Komplet servisná prehliadka ma stála 670 EUR.
Tak som sa pýtal, že či to nemôže nejako súvisieť, že to mesiac po výmene začalo tiecť -vraj to s tým nesúvisí...
Nechal som to teda opraviť na moje náklady, no a keďže tá pravá strana motora, aj s tým novým remeňom ktorý tam v júli vymenili, bola komplet obstriekaná olejom, tak mi navrhli znova vymeniť aj ten zaolejovaný remeň ..., oprava komplet = 230 EUR.
.
Neviem to posúdiť, či to teda súviselo alebo nie ale tak nejako mi to potvrdzuje pravidlo, že čo funguje to nemeniť (nerýpať do toho)... :-)
Rastislav
Nováček
Nováček

Obrázky: 1
Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Typ auta: Duster

Příspěvekod Jozef » čtv zář 19, 2019 12:59 pm

Ja mám tiež viaceré negatívne skúsenosti so servismi:

Kedysi som išiel do značkového servisu meniť na Nissane už úplne opotrebené uhlíky štartéra, no a po oprave mi cestou domov praskol prítlačný tanier spojky, nuž predpokladám, že keď odmontovali štartér, tam im do toho otvoru ku spojkovému prítlačnému tanieru mohlo niečo spadnúť a zrejme to nemali čas vybrať (alebo sa im nechcelo), ale dokázať im to je problematické.

Inokedy som bol zase s tým Nissanom meniť zadné brzdové platničky a predpokladal som, že tam dajú originálne, keďže Nissan Almera bolo dosť rozšírené auto v tej dobe, ale oni išli do najbližšej mototechny (predajne náhradných dielov), tam tie (neoriginálne) brzdové platničky kúpili, nasadili a podľa ceny za opravu to vyzeralo, že platím za originálne. Keby som bol vedel, že to tak dopadne, urobil by som si to doma sám a za zlomok ceny. Bol som vtedy v servise len kvôli tomu, že auto bolo ešte v záruke.

A ešte jedna vec ohľadom Dustera - bol som v rámci záruky vymeniť prasknutý držiak klimatizačnej trubky, ktorý spôsoboval zvýšené vibrácie, ktoré som počul v interiéri počas voľnobežných otáčok, no a keď ten držiak vymenili, cestou domov som zistil, že mi vôbec nefunguje klimatizácia, tak som musel kvôli servisu urobiť ďalšiu viac ako 80 km dlhú trasu a mať tým pádom aj ďalší stratený čas, aby dali tú klimatizáciu do poriadku, ale ani po 3 hodinách to nevedeli opraviť, tak mi dali aspoň iné auto na výmenu a prišiel som si po svoje opravené auto až o 2 dni.

Naozaj aj ja som toho názoru, že ak to nie je potrebné, tak do servisu radšej nechodiť a urobiť si údržbu, prípadne jednoduchšiu opravu doma, prípadne v servise, kde nemajú problém s tým, aby som opravu mohol sledovať. Oni sa totiž vyhovárajú na bezpečnosť pri práci, ale ak nemajú záujem auto opravovať pri presklenej stene, kde môžem na auto vidieť, tak asi ide o niečo iné.
Duster 4WD 1.5 dCi 110 (81kW), 2013/01.
Spotreba podľa natank.litrov od 4,7 L/100km (eko jazda) do 17 L/100km (náročnejší terén), celkový priemer 6,0 L/100km.
Obrázky alternatívneho príslušenstva pre Duster: https://sites.google.com/site/daciadustersk/
Jozef
Psavec
Psavec

Obrázky: 35
Poďakoval som: 7 krát
Poďakovali my: 16 krát
Typ auta: Duster 4WD 1.5 dCi 81kW

Zpět na Dacia DUSTER