• Reklama

Ukončení povinného ručení

Napište, o jaké zkušenosti a zážitky se chcete podělit s ostatními majiteli. A nebo se ptejte, co vás zajímá.

Ukončení povinného ručení

Příspěvekod Milanek » pon čer 26, 2017 4:58 pm

Rád bych se poradil, jelikož řeším otravný problém s ukončením povinného ručení. Na http://kralmotoru.cz/media/zruseni-povi ... ej-ukoncit jsem se dočetl, že podle zákona máte právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 2 měsíců od podpisu pojistné smlouvy. Pojišťovna má nárok na poměrnou část pojistného, zbytek je povinna vrátit. Smlouvu jsem podepisoval u České pojišťovny, ale pak jsem našel lepší nabídku u Generali a tak bych chtěl přejít, jenže poradkyně od České pojišťovny mi řekla, že i když ihned smlouvu (po měsíci) ukončíme, že mi pojišťovna poměrnou část nevrátí. Nesetkal jste se někdo s takovýmto jednáním? Nevím co mám dělat. Mám na to už jen pár dní, jelikož pak uběhne doba, kdy mohu bez pokut pojištění ukončit. Jsem z toho zoufalý.
Milanek
Nováček
Nováček

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Dacia Sandero 1,6
Prodejce vozu: AAA Auto
Oblíbený autoservis: Úpice

Reklama

Re: Ukončení povinného ručení

Příspěvekod MrPedro » úte čer 27, 2017 6:51 pm

Pojistovna by mela vratit nevycerpanou cast pojisteni (alespon ja to tak mel).
Nevim jak je to s temi 2 mesici, vim, ze je 6 tydnu vypovedni lhuta. To jsem vyresil kupni smlouvou. Pojisteni bylo ukonceno ihned, pak jsme odstoupili od kupni smlouvy a bylo vyreseno.
Obrázek
Obrázek
MrPedro
Developer
Developer

Obrázky: 70
Poďakoval som: 5 krát
Poďakovali my: 7 krát
Blog: Zobrazit blog (11)
Typ auta: 2x Logan Sedan 1.4
Prodejce vozu: Renault Vodrážka UL (R.I.P.)
Oblíbený autoservis: Nevecom Kladno

Re: Ukončení povinného ručení

Příspěvekod kubula » ned črc 09, 2017 7:31 pm

Obavam se poprve, ze ti nezbyde nez prostudovat pojistne podminky - ano, ty papiry co jsi dostal k pojistce. Bude tam kapitola neco jako ukonceni / vypoved pojisteni apod.
Obavam se podruhe, ze pani mela pravdu. Holt zde plati 2x mer, jednou rez. Srovnavacu povinneho ruceni je plyn internet.
Holt si ohlidej vyroci a vcas (tj. driv nez tech 6 tydnu) dej vypoved.

PS: O kolik je ta protinabidka vyhodnejsi? A je to za stejnych podminek? Limity na skody, ruzna pripojisteni a/nebo asistencni sluzby v cene apod...
kubula
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Logan MCV 1.6 8V
Prodejce vozu: autoKoutek LBC

Zpět na Zkušenosti a zážitky majitelů