• Reklama

Výměna žárovek

Výměna žárovek

Příspěvekod Chester » úte dub 18, 2017 5:45 pm

Ahoj, budu asi za blbce, ale potřebuji poradit, jak vyměnit v předním světlometu H7. Děkuji
Chester
Nováček
Nováček

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Duster 1,5
Prodejce vozu: Autoavant Praha

Reklama

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod Duster » úte dub 18, 2017 11:55 pm

Za 6 roků co mám Dustera jsem měnil H7 jenom 3x. Naposledy asi před 2 roky. V návodu pro Duter 2009 je popis v návodu na straně 5.14, pro nový Duster je to v návodu na straně 5.18. V obou návodech je to napsáno tak blbě, že to normální smrtelník nepochopí. Ve starším návodu jsou obrázky trochu názornější. Až budu měnit další žárovku, zase si budu muset praxi obnovit.
A nyní rady. Kovová základna žárovky je zaskočena do 3 paciček. Jedna pacička je dole a dvě pacičky jsou na horní straně základny žárovky vlevo a vpravo. Při výměně je nutno na konektor žárovky potlačit směrem dolů, aby se dolní pacička prohnula a tím se uvolní horní dvě pacičky. Pak je nutno žárovku naklonit vrškem směrem ke kabině auta, aby základna žárovky vyjela z pod horních paciček. Pak žárovku vundat z paraboly, sejmout konektor a dát do konektoru novou žárovku.

Montuje se opačným postupem. Žárovka se nasadí na dolní pacičku výřezem v základně, stlačí dolů aby se pacička prohnula tak hodně, aby horní pacičky naskočily lehce do zářezů na horní straně základny žárovky. A nyní pozor !!!! V žádném případě se nesmíte snažit silou tlačit na žárovku k naskočení horních paciček. Je nutno stlačit dolní pacičku tak hodně, aby horní pacičky šly lehce. Pokud to se silou tlačení na pacičky dopředu přeženete, tak z paraboly vyskočí táhlo naklápění světlometů, a parabola se nakloní dopředu jako zlomené křídlo ptáka. Zavěsit táhlo znovu na parabolu je o nervy. Už tady bylo posáno, jak lze táhlo nasadit zpět bez velkých demontáží té nakláněcí bižuterie.

Kdo měnil žárovku H7 v nedávné době, snad doplní mé zkušenosti.
Arctica 4x4; 1,5 dCi; Country pack; Signalizace nerozsvícených světel; Teploměr; Parkovací asistent; Zvuková signalizace ruční brzdy; Vylepšená signalizace nezhasnutých světel po vypnutí motoru.
Duster
Kecálek
Kecálek

Poďakoval som: 3 krát
Poďakovali my: 15 krát
Typ auta: DUSTER dCi 4x4

Příspěvekod kubax » stř dub 19, 2017 12:11 am

Ja s tim jedu radsi vzdycky u nas na vsi do servisu :-) mam to za 5 minut hotovy a platim v podstate jen zarovku a max par kacek davam k tomu. nez si neco urvat a pak bejt nastvanej nebo jeste litat po kramech a kupovat predrazenou zarovku.
V podstate zarovka je to jediny co mi na dusteru za 5 let odeslo :-)
Duster 1.5dci 80kw 4x4 Hněda Cajou Arctica Country pack ESP
Duster II 1.6LPG 4x4 bílá Arctica country pack
kubax
Všudebyl
Všudebyl

Poďakoval som: 1 krát
Poďakovali my: 8 krát
Typ auta: Duster 1.5dci 4x4
Prodejce vozu: AutoBelda

Příspěvekod Duster » stř dub 19, 2017 8:15 am

Tady je obrázek výměny žárovek z návodu pro Duster I. K paticím žárovek se dostanete po sundání gumové krytky.

-- 12 kvě 2018, 06:04 --

Včera mi poprvé po 7 rocích odešla žárovka H7 v levém reflektoru. V pravém už odešla 3x.
Vyndat vadnou žárovku bylo snadné podle výše uvedeného popisu a obrázků. Vyndal jsem z kufru novou žárovku a ne a ne ji tam dostat podle popsaného postupu, který jsem si už ověřil na pravém reflektoru.
Porovnal jsem patice na staré, ještě originální žárovce, a na té nové H7. Na mezikruží patice kolem skla byly dvě takové divné drobné pacičky s dírkou vyhnuté z patice směrem ke sklu. Vyndal jsem jinou žárovku H7, a ta byla shodná s tou originální.
Tu druhou žárovku jsem nasadil do reflektoru na první pokus.
Tak pozor. Při výměně žárovky H7 si zkontrolujte provedení patice, aby byla shodná s patici té vadné. Asi není výrobce jako výrobce. Ty drobné pacičky se asi nevešly do otvoru pro žárovku.
Pokusím se ty záhadné pacičky z té jedné H7 nějak odstranit. Dám sem někdy fotky toho rozdílu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Arctica 4x4; 1,5 dCi; Country pack; Signalizace nerozsvícených světel; Teploměr; Parkovací asistent; Zvuková signalizace ruční brzdy; Vylepšená signalizace nezhasnutých světel po vypnutí motoru.
Duster
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod 4x4DCiSilver » ned kvě 13, 2018 12:35 pm

:D už se posunula na 1. místo
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,5500 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 35 krát
Typ auta: DD4WDEx 1.5dCi 81kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod Duster » pát kvě 18, 2018 4:24 pm

Tak si prohlížím tu původní patici s vadnou žárovkou H7 a tu dobrou H7 s pacičkami, která mi tam nešla zastrčit. Nakonec se mi zdá, že ty pacičky asi nemohly bránit montáži té žárovky. Z obrázku výše, který byl zkopírován z návodu pro DUSTER to vypadá tak, že žárovku v parabole středí ten větší kroužek na patici, a ne ten menší kroužek s pacičkami. Rozdíl mezi paticemi je vidět z přiloženého obrázku. Ty pacičky jsou přibodované na vnitřním kroužku a tím spojují ten vnitřní menší a vnější větší kroužek. Ta původní H7 má přibodován ten vnitřní a vnější kroužek přímo přes plech bez paciček.
Budu muset počkat, až mi odejde další H7. Pak se pokusím zjistit v čem byl problém, že ta žárovka s pacičkami tam nešla zastrčit, a bez paciček zapadla na první pokus.
Duster
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod 4x4DCiSilver » pon kvě 21, 2018 4:38 pm

Ona ta patice je normovaná tzn.že jsou patice stejné u modelu H7 v lampě drží ne za červený kroužek ale za ten zelený,jinak je potřeba dodržet orientaci toho výstupu myslím že směrem dolů .... :techie-typing: :techie-typing: :techie-typing:
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,5500 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 35 krát
Typ auta: DD4WDEx 1.5dCi 81kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov