• Reklama

Oranžová kontrolka

nezařaditelné do příslušného vozu

Re: Oranžová kontrolka

Příspěvekod michalMCV » úte zář 11, 2012 3:10 pm

Stalo se nám něco podobného ,po týdnu stání s E 85 v nádrži pořád kontrolka svítila,stačilo dotočit benzín a je to v pohodě. :D
michalMCV
Psavec
Psavec

Obrázky: 4
Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Logan MCV
Prodejce vozu: VV AUTO s.r.o. Kolín
Oblíbený autoservis: Automoto Landa Všechlapy u Nymburka

Reklama

Příspěvekod Pája » pon říj 21, 2013 7:45 am

Ahoj Všem, potřeboval bych alespoň nějaký záchytný bod - radu od někoho komu se už něco takového stalo... Logan 1,4 benzin najeto 75000, jezdím na E85 a po dojetí jsem natankoval normálně natural 95 po cca 10 km začalo auto škobrtat a po dalších cca 10 km jedu jízdou co připomíná jízdu na 3 válce tj. škube netáhne a bliká oranžová kontrolka motoru... startuje ale naprosto normálně i za studena ... jsem momentálně v práci kam jsem musel s tou škubaturou nutně dojet, ale potřebuji se něčeho chytnout co by mohlo způsobovat...u škůdky svíčky..ale nevím co tady..jinak svíčky už mají také dost najeto tak začnu asi v práci po práci nějak zkoumat, ale třeba mi někdo poradí předpokládanou závadu..Děkuji za náměty Všem.. :|

-- pon říj 21, 2013 11:22 am --

INFO: tak to vypadá po ohledání že "nepálí" 4-tý válec tj. po vyloučení závady kabelů ke svíčkám je to již jen zapalovací cívka (kostka :? ) - zkusím sehnat novou a uvidíme.. :|

-- úte říj 22, 2013 6:50 am --

Nové Info: po podrobnějším zkoumání se přišlo na to že cívka funguje a že nefunguje vstřik :cry: , takže budu shánět náhradní vstřikovač paliva...ví někdo nějaké spolehlivý obchod kde rychle seženu?-na 3 válce se mi nechce jezdit.. děkuji

-- pát říj 25, 2013 6:21 am --

Ahoj všem, náhradní vstřiky už mám... ví někdo jak vstřik šetrně vyměnit?..děkuji za pomoc...
1,4 Logan, modrá Azur metal, 1,5 Duster, modrá Navy
Pája
Uživatel
Uživatel

Poďakovali my: 1 krát

Příspěvekod michalMCV » stř říj 30, 2013 10:49 am

měl jsi tam nalít přípravek na čištění vstřiků,mají to normálně u benzínky.Mne to vždycky pomohlo + velfobin proti vodě v palivu.
michalMCV
Psavec
Psavec

Příspěvekod Pája » pon lis 18, 2013 9:08 am

Ahoj všem, závada se opakuje, vždy startuji a jedu tak 2 Km na 3 válce, pak se rozběhne normálně a kontrolka zhasne. Přišel jsem na to že vstřikem už to také není (vyměněn) a budu sledovat zapalování. Nicméně, když jelo na 3 válce zkusil jsem vyrvat svíčkové kabely postubně a dělá to jen ten druhý válec zleva čelem k motoru zpředu. Když jsem odpojil kabel zkusil jestli hází jiskru, tak hází ale chod motoru je stejný tj. tenhle válec se jen vozí, ale stále nevím proč a vždy jen když je motor studený (ráno když jedu do práce). Jakmile se válec rozběhne není šance někde něco naměřit.. tlaky ve válcích naměřeny : 1 a 4 = 9 / 2 a 3 = 8 . Nevím teda už co a pochybuji že v servisu vůbec také poznají.. :( Zažil někdo něco takového ? děkuji za radu, kdyby někoho něco napadlo..
Pája
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod michalMCV » úte lis 19, 2013 3:13 pm

Zkus vyměnit svíčky.
michalMCV
Psavec
Psavec

Příspěvekod 4x4DCiSilver » úte lis 19, 2013 7:53 pm

.....po podrobnějším zkoumání se přišlo na to že cívka funguje ......(ale kdy za jakých podmínek ?)
Někde jsem četl že cívka dělá problémy když je studená,když se to ohřeje pak poho.Jsou tam na ní praskliny které nasají vlhko a pak po startu nejde štáva na svíčku ale jinam na kostru :evil:
Jinak v úplný tmě za mokra (vlhka) po startu je dobré na to mrknou kudy ty jisky vlastně lítají po motoru .... :wink:
Zažil někdo něco takového ? - zažil jsem když jedno z vláken jednoho drátu na kladívko v rozdělovači nebylo v izolaci a bylo poblíž obalu (tak 2 mm) rozdělovače,auto jezdilo v teple i v zimě v poho,když pršelo nebo byla mlha nebylo možné ho nastartovat po dlouhý době jsem zjistil příčinu za vlhka jsi to udělalo kostru a kladívka nedávala impulz pro indukční cívku no a ta zase nedala vysoké napětí na svíčky a bylo po startu
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,9999 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 36 krát
Typ auta: DDII4WDPrest.1.5dCi 80kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Re: Oranžová kontrolka (-?)

Příspěvekod mudmax » úte lis 19, 2013 8:18 pm

Pozn.: .. nedávali tam k těm motorům ještě v té době náhodou poruchami*) neblaze proslulé zapalovací cívky Sagem? -- Majitelé 'rencků' si s nimi užili své a hromadně je měnili za mnohem životaschopnější alternativy zn. Valeo, Beru, ..
- - -
*) navlhly - probíjely mezi závity (nízké výstupní napětí + nedostatečná/studená jiskra), ohřály se a uschly - a fungovaly, vysoká úmrtnost s krátkou dobou života ..
- proč sakra výrobci už jednou konečně nemohou tuto součástku udělat dostatečně dimenzovanou - vždyť je to 'jen' autotransformátor ..
Obrázek 80tis.km
Stále jezdí i Škoda Felicia 1.9D '97 (285tis.km: spotřeba v létě kolem 4,5 l/100km, v zimě se zahříváním i o litr více)
*[t.č. čekatel na zákrok na Neurochirurg.odd. MNOF→ok;přežil.]
mudmax
Dárce
Dárce

Obrázky: 20
Poďakoval som: 1 krát
Poďakovali my: 17 krát
Typ auta: Sandero I. Arctica 1.2
Prodejce vozu: Bono Auto - Nový jičín

Příspěvekod Pája » stř lis 20, 2013 9:18 am

Ahoj Všem, no nevím jestli cívka ..když vytrhnu kabel od svíčky (svíčky jsem vyměnil a i prohazoval na zkoušku) a koncovka hází jiskru ? může se to projevit až teda pod tlakem, že venku hází a svíčka uvnitř ne? Jak zjistím že je cívka opravdu vadná? Stojí kolem 2000 kč a už mně ty experimenty nejak štvou.. dnes například bylo ráno 5C a startuji za mokra a to prší normálně na 4 válce. Včera bylo o chlup méně asi 3C, nepršelo a startoval jsem na 3. :|
Pája
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Roman Pokorný » stř lis 20, 2013 10:44 am

Obecně se chyby zapalování špatně zjišťují, zvlášť když to je jen občas. Vadná zapalovací svíčka může vyndaná házet jiskru, lze svíčky přeházet ve válcích a chyba by se měla stěhovat. Mezi zvláštní vady patří prasklý izolátor těsně u závitu. Pokud všechny kabely hází jiskru, těžko bude vadná cívka, pomohlo by jen přeměření. Může být i někde poškozená izolace zapalovacího kabelu, to je dobře vidět za tmy, kdy běhají po plášti vodiče modré jiskry. Já si však myslím, že laickou kontrolou se některé vady dají vyloučit, ale pokud to k ničemu nevede, je levnější navštívit autoservis kde se hlavně zabývají autoelektrikou. Kupovat a doma měnit komponenty je drahá sranda, která možná povede k cíli, ale za jakou cenu?
LOGAN 1,4 Laureáte
LOGAN 1,4 Ambience
Peugeot Partner 1,4
Roman Pokorný
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Pája » stř lis 20, 2013 3:19 pm

Ahoj všem, ano, asi ještě zkusím teda ve tmě hledat plazivé jiskry, ale nakonec možná budu muset hledat servis s odborným zaměřením...jde o to kde takový na Berounsku nebo Příbramsku je, když v Příbrami je Renaul údajně zavřený.. :?
Pája
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod kubula » stř říj 08, 2014 10:04 pm

Vratim se k puvodnimu tematu - oranzove kontrolce.
Muzete se prosim podivat a napsat, jestli kdyz otocite klickem do predposledni polohy pred nastartovanim, co vam vsechno zustane svitit za kontrolky?
Diky.

Me zustane rozsvicena baterka, mazani ("olejnicka"), a tahle. Podle manualu by ale mela po 3s sama zhasnout - jako airbagy apod.

Zhasne az po nastartovani. Dnes se mi rozblikala za jizdy, asi 1km po startu, po chvili to zhaslo a pak uz OK (zatim).
Je mozne, ze kdyz blikala, ze jsem jel jeste na benzin, a zhasla po prepnuti na LPG. A nebo taky ne.
kubula
Uživatel
Uživatel

Typ auta: Logan MCV 1.6 8V
Prodejce vozu: autoKoutek LBC

Příspěvekod michalMCV » čtv říj 09, 2014 1:10 am

Nalil bych tam velfobin a uvidí se,když píšeš ,že se to stalo po natankování.Asi moc benzínu ve vodě. :D
michalMCV
Psavec
Psavec

Příspěvekod 4x4DCiSilver » úte říj 14, 2014 7:01 pm

Tady se konečně trefili do našeho vlákna :mrgreen:
Znáte kontrolky na palubní desce svého auta?

Kód: Vybrat vše
http://www.auto.cz/zeny-znate-kontrolky-na-palubni-desce-sveho-auta-83557
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,9999 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 36 krát
Typ auta: DDII4WDPrest.1.5dCi 80kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod 1000watu » úte říj 14, 2014 8:08 pm

Samej of topic ,všem ban trvalý :mrgreen:
1000watu
Psavec
Psavec

Poďakovali my: 3 krát
Typ auta: Sandero brutal 75 koní

Příspěvekod azamat » ned srp 05, 2018 5:11 pm

Dnes při jízdě se rozvítila oranžová kontrolka po zavolání dacia je možné dojet a druhý den do servisu co vlastně znamená?.

-- úte srp 07, 2018 4:08 pm --

servisní interval
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
azamat
Uživatel
Uživatel

Typ auta: Dacia Logan mcv 2017
Prodejce vozu: autokubíček, šumperk

Předchozí

Zpět na Poruchy a závady