• Reklama

Tuning Dacia Duster

Re: Tuning Dacia Duster

Příspěvekod base1 » úte lis 10, 2015 8:14 pm

Je pravdou , že ve věku 70ti let by mi jakákoli parádička na auto mohla být také ukradená, ale abych si dělal signalizaci zapomenutých světel když se dá koupit za pár kaček v supermarketu by zase mohlo být volné mě :-) Většinou si auto designuje ten kdo to má rád - myslím tím chce mít pěkné a odlišné auto. Ale to je opravdu na vkusu každého jaké má auto a na co má peníze spíše za co je utratí. Nechápu nějaké bodování a už vůbec od člověka který neví o čem styling auta je. Doplňky jsou poměrně drahé hlavně ty origo ale časem se snad podaří i na ně vymyslet nějakou tu slevu.
base1
Nováček
Nováček

Obrázky: 1
Poďakoval som: 3 krát
Poďakovali my: 1 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: DUSTER 1.6
Prodejce vozu: Auta BOREK

Reklama

Příspěvekod Duster » úte lis 10, 2015 8:40 pm

sandero píše:Jediný tuning mého auta jsou denní světla místo mlhovek a vysoko umístěné lišty na ochranu dveří.

Ty lišty na ochranu boků jsou určitě užitečný "tuning". Mám již na dveřích a blatnících několik podpisů (důlků) od dveří aut, která stála vedle mne někde na parkovištích. Nějak ale nám nedůvěru k lepení těch lišt. Čím starší auto, tím mne ty důlky na bocích méně bolí.
Pro "base1": Nechtěl jsem tě těmi 0 bodů napadnout nebo urazit. Jen jsem tou nulou naznačil opak k "1", kterou na emotikonu zdůraznil DCiSiver. Souhlasím s tím, že tuning je věcí záliby, času, vkusu a také peněz.

-- 10 lis 2015, 19:57 --

base1 píše:Je pravdou , že ve věku 70ti let by mi jakákoli parádička na auto mohla být také ukradená, ale abych si dělal signalizaci zapomenutých světel když se dá koupit za pár kaček v supermarketu by zase mohlo být volné mě :-) ...

I přes vyšší věk stále ve mne buší srdce elektronika, bastlíře a konstruktéra, který rád smysluplně zužitkuje hromady součástek ze šuplíků. Nechci paměť cvičit křížovkami a nohy procházkami s pejsekm. Raději bastlím a jezdím na kole.
Stejně by mne zajímalo, jakou signalizaci zapomenutých světel prodávají hypermarkety za pár kaček. Já kolem těch regálů s autodoplňky moc nechodím.
Arctica 4x4; 1,5 dCi; Country pack; Signalizace nerozsvícených světel; Teploměr; Parkovací asistent; Zvuková signalizace ruční brzdy; Vylepšená signalizace nezhasnutých světel po vypnutí motoru.
Duster
Kecálek
Kecálek

Poďakovali my: 15 krát
Typ auta: DUSTER dCi 4x4

Příspěvekod 4x4DCiSilver » úte lis 10, 2015 8:59 pm

U Mě dobrý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW/110k Prestige,Atacama,3500 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 35 krát
Typ auta: DD4WDEx 1.5dCi 81kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod sandero » úte lis 10, 2015 9:19 pm

Co se týké těch lišt,tak je mám nalepené tam,kde opravdu chrání a ne tam,kde si automobilka myslí,že chrání. :mrgreen: Signalizaci zapnutých světel má snad auto z výroby ne??
sandero
Kecálek
Kecálek

Poďakoval som: 2 krát
Poďakovali my: 16 krát
Typ auta: Sandero 1,2

Příspěvekod 4x4DCiSilver » úte lis 10, 2015 9:25 pm

Lišty nalepím po cca 10-ti letech provozu podle počtů zásahů ............. :!:
Věř mi každé auto to fakt nemá pouze Dacia u všech modelů :mrgreen:
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW/110k Prestige,Atacama,3500 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Příspěvekod sandero » úte lis 10, 2015 9:30 pm

Však jediné das auto je Dacia ne? Co nemá votvírák na kapotě je šmejd :violin:
sandero
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod 4x4DCiSilver » úte lis 10, 2015 9:34 pm

Das auto DACIA das auto W problém :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Příspěvekod sandero » úte lis 10, 2015 9:48 pm

Dacia no problem CO2. V papírech mám kombinovanou spotřebu 5,9 a jezdím mezi 4,8-5,5
sandero
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod base1 » úte lis 10, 2015 9:53 pm

Duster píše:
sandero píše:Jediný tuning mého auta jsou denní světla místo mlhovek a vysoko umístěné lišty na ochranu dveří.

Ty lišty na ochranu boků jsou určitě užitečný "tuning". Mám již na dveřích a blatnících několik podpisů (důlků) od dveří aut, která stála vedle mne někde na parkovištích. Nějak ale nám nedůvěru k lepení těch lišt. Čím starší auto, tím mne ty důlky na bocích méně bolí.
Pro "base1": Nechtěl jsem tě těmi 0 bodů napadnout nebo urazit. Jen jsem tou nulou naznačil opak k "1", kterou na emotikonu zdůraznil DCiSiver. Souhlasím s tím, že tuning je věcí záliby, času, vkusu a také peněz.

-- 10 lis 2015, 19:57 --

base1 píše:Je pravdou , že ve věku 70ti let by mi jakákoli parádička na auto mohla být také ukradená, ale abych si dělal signalizaci zapomenutých světel když se dá koupit za pár kaček v supermarketu by zase mohlo být volné mě :-) ...

I přes vyšší věk stále ve mne buší srdce elektronika, bastlíře a konstruktéra, který rád smysluplně zužitkuje hromady součástek ze šuplíků. Nechci paměť cvičit křížovkami a nohy procházkami s pejsekm. Raději bastlím a jezdím na kole.
Stejně by mne zajímalo, jakou signalizaci zapomenutých světel prodávají hypermarkety za pár kaček. Já kolem těch regálů s autodoplňky moc nechodím.

Dá se koupit automatiské rozsvěcování cena cca dvě stovky. Já osobně preferuji doplňky na auto osadit - mám Dustera sociála :-) a dolaďuji dle mého cítění. Vymýšlíme i své doplňky a design.S tím věkem to bylo upřímně jak to vidím já, je ale pravdou, že je to dobrá záliba si vyrobit něco sám - rozhodně to potěší více než si to koupit. V každém případě zatím ještě není tolik volného času a tak tyto věci kupuji.
base1
Nováček
Nováček

Obrázky: 1
Poďakovali my: 1 krát
Typ auta: DUSTER 1.6
Prodejce vozu: Auta BOREK

Příspěvekod Duster » úte lis 10, 2015 11:18 pm

sandero píše:...... Signalizaci zapnutých světel má snad auto z výroby ne??

Tu signalizaci má i Duster. Na rozdíl od Fabie, kde ta signalizace byla dostatečně hlasitá a dlouho, můj Duster jen slabě 4x zapípá (zato nezapnuté pásy přímo řvou). Pokud člověk spěchá a v okolí je hluk (zvoní tramvaj apod.), lze tu signalizaci přeslechnout, a při lidské zapomětlivosti je na neštěstí s vybitou baterii zaděláno. No a když si manželka odskočí koupit nějaké hadříky (jsem zpátky hned a přijde za hodinu), a já z pochopitelných důvodů zůstanu raději v autě a vypnu motor až zaklapnou její dveře, tak nezhasnutí světel nic nesignalizuje. Já si v klidu bez ženy něco přečtu, a přitom zelenou kontrolku světel mám za příčkou volantu a "novinami". Nechci si představit, co by se dělo po návratu manželky s balíkem hadříků, kdyby auto pro vybitou batrii ani neškytlo.
Proto budu realizovat to"dostatečně hlasité varování nezhasnutých světel", které se spustí hned po vypnutí motoru a nečeká ani než otevřu dveře.

-- 12 lis 2015, 10:37 --

Tak jsem na svém modulu pro signalizaci nerozsvícených světel provedl "tuning" tak, aby se stávající funkce navíc rozšířila o signalizaci nezhasnutých světel. Slabé Dusterovské pípátko, signalizující nezhasnutí, zůstává funkční, a vedle něj funguje hlasitá signalizace nezhasnutých světel na mém modulu. Modul, který je umístěn u pojistek vlevo pod volantem, má nyní tyto vlastnosti:

Původní funkce:
1. Po zapnutí klíčku do jízdní polohy se ozve po 8 sec hlasité pípání, které upozorní na nerozsvícená světla. Rozsvícením se pípání zruší. Pokud světla zapnu sám do 8 sec, žádné pípání se nespustí. Jen rozsvícené parkovačky pípání nezruší, je nutno rozsvítit až hlavní světla.
2. Pokud mám aktivní ruční brzdu a motor v chodu, po 1 minutě od zabrzdění se ozve pípání, pokud bych po rozjezdu zapoměl odbrzdit. Odbrzděním pípání ustane. Toto má význam jen pro lehké přibrzdění. Při silném zatažení brzdy je signalizace samozřejmě zbytečná. Pokud stojím na parkovací brzdě déle než 1 minutu a ozve se pípání, stačí odbrzdit a zabrzdit a počítá se nová minuta do další signalizace.

Nová doplněná funkce:
3. Pokud vypnu motor a nezhasnu hlavní světla, ihned se ozve zřetelné pípání, aniž bych otevřel dveře. Pípání ustane vypnutím světel nebo novým spuštěním mootoru. Funkce parkovaček není signalizována, aby bylo možno stát se stopnutým motorem a rozsvícenými parkovačkami bez obtěžování pípáním.

Všechny popsané funkce jsou jen prevence. Normální je rozsvítit, odbrzdit a zhasnout světla bez signalizace. Za 4,5 roku co mám Dustera se mi stalo jednou, že jsem jel určitý úsek s lehkou ruční brzdou a jednou jsem nezhasl hlavní světla na parkovišti. Přesto mi můj modul dává jistotu, že nebudu platit pokutu za jízdu bez svícení (denně potkávám desítky jiných aut bez světel), že si nepoškodím obložení jízdou na ruční brzdě a že si vlastní blbostí nezhasnutím světel nevybiji baterii někde na parkovišti.

-- 12 lis 2015, 17:38 --

base1 píše:.......Dá se koupit automatiské rozsvěcování cena cca dvě stovky. .......

Tak jsem trošku Googlil a hledal co se dá koupit na rozsvícení světel. Ceny se pohybují tak mezi 300 až 400 Kč. Vedle komerčních výrobku je na internetu plno návodů na amatérskou výrobu modulů různé složitosti a dokonalosti. Co jsem našel, to bylo vždy automatické rozsvícení většinou od zvýšení napětí po nastartování. Automatické rozsvícení vyžaduje vždy nějaký zásah do schématu osvětlení. Co se při tom musí rozebrat, rozpojit a přepojit závisí od typu vozu.
Já raději preferuji signalizaci, pokud na světla zapomenu. Pokud mám automat a sednu do jiného auta, které nemá automat na světla, nemám tím potřebný návyk a pokuta je na cestě. Můj modul je navržen tak, že se nikde neprovádí změna schématu, jen se vymění určené 3 pojistky za nové, ke kterým je přiletován vstupní kablík do modulu. Jen pro kontakt ruční brzdy není žádná pojistka. Potřebný signál se odebírá připojením na jeden vodič přívodu k nádržce brzdové kapaliny.
Arctica 4x4; 1,5 dCi; Country pack; Signalizace nerozsvícených světel; Teploměr; Parkovací asistent; Zvuková signalizace ruční brzdy; Vylepšená signalizace nezhasnutých světel po vypnutí motoru.
Duster
Kecálek
Kecálek

Poďakovali my: 15 krát
Typ auta: DUSTER dCi 4x4

Příspěvekod 4x4DCiSilver » stř črc 27, 2016 7:41 pm

Dárek od moji dcery takže tunning je tam (musí) :violence-guntoting:
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Příspěvekod walibuk » ned lis 27, 2016 9:46 pm

Neviete niekto prosím, či sa vyrábajú iné, ako sú originál na aute pozdĺžne lyžiny na strešný nosič, tzv. hangusy? Vozím na streche loď a nosič má zúfalo krátku rozteč. Bez toho aby som vyviazal špicu a zadok lode sa nedá ísť, bojím sa že vylomím strechu. Na novom Dustery sú hangusy neuveritelne hrubé a nepasuje na ne skoro žiadny nosič. Uvažujem kúpiť nového Dustra, ale s tohoto som na nervy. Nosič mám velmi široký resp. tyčka je dlhšia ako obvikle a chcel by som ho použiť aj na nové auto. Tak uvažujem že ak by niekto robil iné hangusy, tak ich kúpim.
walibuk
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 2 krát
Typ auta: duster

Příspěvekod najk » pon lis 28, 2016 11:20 pm

příčníky na nový Duster (tlusté hagusy) dělá třeba AGURI za pár peněz, ja je ani nesundávám (kvalita i vzhled úplně v poho
Arctica, SaS, 4x4, 1,6 SCe, LPG
najk
Nováček
Nováček

Poďakovali my: 0 krát
Typ auta: Duster
Prodejce vozu: Jelínek Ústí nad Labem
Oblíbený autoservis: doma

Příspěvekod walibuk » čtv pro 01, 2016 9:17 am

Ja by som najradšej vymenil tie hangusy, chcel by som aby sa priečniky dali umiestniť od seba ďalej.
walibuk
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 2 krát
Typ auta: duster

Dacia Duster 3-door !!!

Příspěvekod 4x4DCiSilver » úte kvě 01, 2018 4:19 pm

Dacia Duster 3-door !!!
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl