• Reklama

Media NAV - vše okolo

Již z výroby téměř dokonalý vůz, přesto se najdou jedinci, kteří ho ještě zlepšují.

Nezařaditelné do příslušného vozu

Re: Media NAV - vše okolo

Příspěvekod janstrnad » stř bře 18, 2015 5:05 pm

To se u vás tak rychle mění zákon? Já měl za to, že tohle není dovolené obecně, viz.

http://www.mfc.sk/?poistenie-automobilo ... le-vozidla

A ten obrázek - ten adaptér umístí tu navigaci někam mezi C a D, tedy někam mezi pozici "nejhorší" a "nevhodná". Visící kabel tomu také moc nepřidá. Brodit umožní navigaci dát těsně pod B a je to vážně velmi pohodlné a navíc zcela v souladu s převládající legislativou ve většině zemí kolem nás.
janstrnad
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 1 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: zadne

Reklama

Příspěvekod 4x4DCiSilver » stř bře 18, 2015 5:16 pm

Já mám tu ten držák vkládá se to přímo do slotu pro CD,DVD ale nemám navigaci zatím takže zkušenost žádná :orcs-birdies: :orcs-birdies: :orcs-birdies:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,7700 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 35 krát
Typ auta: DD4WDEx 1.5dCi 81kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod Wizzard » stř bře 18, 2015 5:26 pm

Ten náš zákon bol hlavne veľmi zle napísaný, lebo nedefinoval, čo je to zorné pole a čo je dostatočný rozhľad. Tak som zvedavý, aký bude ten držiak, skôr mám pocit, že tá poloha bude skôr pri B, alebo aspoň blízko nej, malo by sa to dať celkom dobre prispôsobiť.

Ten držiak do slotu na CD ma teraz úplne dostal, to je asi najlepšie riešenie vôbec :)
Wizzard
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 5 krát
Poďakovali my: 0 krát
Typ auta: Logan II Arctica 1.2 16V
Prodejce vozu: Renault Kestler Bratislava

Příspěvekod janstrnad » stř bře 18, 2015 5:40 pm

Ani to nemá špatné recenze - viz něco podobného na https://www.alza.cz/exomount-touch-cd-d502267.htm#recenze
janstrnad
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Wizzard » stř bře 18, 2015 5:44 pm

Hej, to je presne ono. Rovno som si to objednal a na ten držiak na zrkadlo kašlem :) aspoň nejako využijem ten CD prehrávač a nebude to nijako zavadzať pri výhľade.

-- Str Mar 18, 2015 8:55 pm --

Tak mi už aj odpísali na otázku, či je možné doplniť Medianav do Loganu Arctica:

Medianav do Vasho vozidla nie je mozne domontovat, nakolko vo vozidle chyba potrebna kabelaž, ktora je sucastou kabelaze palubovky, v palubovke je iny panel pre osadenie radia, chyba GPS antena, dalej je problem v autokonfiguracii, ktora je ku kazdemu vozidlu pridelovana automaticky zo servera vyrobcu, naviac by to bolo financne neunosne (samotny Medianav stoji 1050€)+kabelaz palubovky+GPS antena+iny panel.

čo je veľmi zaujímavé, keďže cenníková cena MediaNav je 250 eur, ale nevadí, aspoň o jednu starosť menej :)
Wizzard
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dave » stř bře 18, 2015 9:02 pm

tady to máte trochu levnější http://www.dx.com/s/phone+holder+cd
Mám zabanovaný nick za vyslovení názoru na adblock na daciaclub.cz. Těžkej udm komplex :-)
Dave
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 6 krát
Poďakovali my: 5 krát
Typ auta: Logan II Arctica 1.2 LPG

Příspěvekod janstrnad » stř bře 18, 2015 10:07 pm

Wizzard píše:Hej, to je presne ono. Rovno som si to objednal a na ten držiak na zrkadlo kašlem :) aspoň nejako využijem ten CD prehrávač a nebude to nijako zavadzať pri výhľade.

-- Str Mar 18, 2015 8:55 pm --

Tak mi už aj odpísali na otázku, či je možné doplniť Medianav do Loganu Arctica:

Medianav do Vasho vozidla nie je mozne domontovat, nakolko vo vozidle chyba potrebna kabelaž, ktora je sucastou kabelaze palubovky, v palubovke je iny panel pre osadenie radia, chyba GPS antena, dalej je problem v autokonfiguracii, ktora je ku kazdemu vozidlu pridelovana automaticky zo servera vyrobcu, naviac by to bolo financne neunosne (samotny Medianav stoji 1050€)+kabelaz palubovky+GPS antena+iny panel.

čo je veľmi zaujímavé, keďže cenníková cena MediaNav je 250 eur, ale nevadí, aspoň o jednu starosť menej :)

Myslím, že nemusíš ničeho litovat - je to drahé a ne tak komfortní jako samostatná navigace. Ke všemu blbě umístěné. Přikládám fotku broditu s navigaci - vyhodou je i umistneni nad jednim vydechem topeni-klimy, v lete to mam otevrene a pristroj se chladi.
janstrnad
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Wizzard » čtv bře 19, 2015 10:28 am

No nevyzerá to zle. Akurát tá výhoda, že je to nad prieduchom, je aj nevýhoda, lebo potom klimatizácia a kúrenie neslúži na to, na čo by mala. Ja som si bol dnes ráno v Alze pre ten CD stojan a drží tiež dobre, nezavadzia klimatizácii, len má nevýhodu, že skrutka na pritiahnutie trochu zakrýva displej rádia.
Wizzard
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod janstrnad » čtv bře 19, 2015 10:40 am

Z těch dvou otvorů je zakryt jen ten k řidiči a to jen v zimě a s vytopením auta žádné problémy nejsou. V létě je odkryt, klima normálně fouká (mezi tabletem a otvorem je tak 5-7 cm), jen se napřed ochlazuje přístroj (takže mu nehrozí přehřátí a nedobíjení, jak bývá běžné) a ten studeny vzduch se neztrácí a alespoň nefouká přímo na ruce, ale napřed se trochu "rozbije o přístroj". Takže v praxi s tím vůbec žádný problém není, spíše naopak - je to vše parádně funkční a není problém ovládat navigaci bezpečně za jízdy (tím myslím třeba pře navigování na parkoviště, restauraci, benzínku apod.),
janstrnad
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Wizzard » pát bře 20, 2015 3:14 pm

Zaujímalo by ma, či by bolo možné použiť Androidový mobil s nejakou kamerou, ktorá by slúžila ako cúvacia kamera. Ideálne, keby existovala nejaká lacná kamera s podporou Bluetooth, ktorá by sa spárovala s mobilom a pri cúvaní by sa aktivovala. Hľadal som, ale zatiaľ som nič také nenašiel...
Wizzard
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod budulajs » pát bře 20, 2015 4:49 pm

Wizzard píše:Zaujímalo by ma, či by bolo možné použiť Androidový mobil s nejakou kamerou, ktorá by slúžila ako cúvacia kamera. Ideálne, keby existovala nejaká lacná kamera s podporou Bluetooth, ktorá by sa spárovala s mobilom a pri cúvaní by sa aktivovala. Hľadal som, ale zatiaľ som nič také nenašiel...

no, telefon je nepraktický, musel byste ho mít pořád zapnutej. Já uvažuju nad tímhle

http://www.ebay.com/itm/New-4-3-TFT-LCD-Color-Monitor-Mirror-Reverse-Auto-Car-Rearview-Backup-DVD-K0TG/311139765484?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140602152332%26meid%3Dcde502703c5843009a65e32f95b4fb3c%26pid%3D100011%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D161526628953%20...%201526628953

buď takhle bez kamery a kameru zvlášť nebo v nějaké sadě, je toho spousta
budulajs
Uživatel
Uživatel

Poďakovali my: 2 krát
Typ auta: Sandero

MEDIANAV ORIGINAL A ALTERNATIVNÍ FIRMWARE

Příspěvekod Ori » sob srp 01, 2015 2:26 pm

Čau!
Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti se systémy Menavrus a Mediaskin místo originalního operačního systému MediaNav.popřípadě znáte jiný? Pokud jsem to z nalezených informací pochopil správně, tak jsou to rozdílné firmwary a Menavrus web již nefunguje. Používá někdo z vás Mediaskin? Neviděl jsem ani nikde že by se to platilo jako Menavrus a vypadá to že je to volně ke stažení, ale je to divné.kdo by dělal dnes něco zadarmo?. Mám nové Lodgy r.v.2015 a i když se to někomu bude zdát zbytečné, tak mi jde o přehrávání videa. Pro mě hudební klipy za jízdy a dětem pohádky:)
V návodu jsem se pak dočetl o tom, že by snad z Ipodu mělo video fungovat přes usb i v originalním firmware od Dacia což bych udělal radši než dávat něco neorigo, ale zase pokud neorigo funguje, je to lepší než nevzhledný kabel a Ipod. Ale není tam nic konkrétního.. Nepoužívá to takto někdo?

Děkuji předem a všem přeji mnoho bezpečných km;)
Ori
Nováček
Nováček

Typ auta: Lodgy

Příspěvekod LoganVasek » ned říj 02, 2016 12:43 pm

Zdravim,
Mám Logana 2013 a v něm mám rádio s navigací Media Nav a potřeboval bych udělat na něm aktualizaci map.Jelikož na silnici přibývají kruhové objezdy a podjezdy a moje navigace už to nezvládá,tak bych chtěl poprosit kdo by uměl tutu navigaci aktualizovat, byl bych mu moc vděčný, samozřejmostí za nějakou cenu. Jsem z Brna a jsem ochoten i někam dojet,pokut to nebude moc daleko. Muj email: vasekstupka@seznam.cz
Děkuji Vašek
LoganVasek
Nováček
Nováček

Obrázky: 1
Typ auta: Logan 0,9 TCe
Prodejce vozu: Dacia Brno

Příspěvekod 4x4DCiSilver » stř říj 05, 2016 5:41 pm

Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,7700 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 35 krát
Typ auta: DD4WDEx 1.5dCi 81kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod rendustr » úte kvě 01, 2018 10:24 am

Ahoj, mám takový dotaz: psal jsem i na jiné fórum, ale zatím žádná rada. Spároval jsem přes Bluetooth Huawei P10 bez problémů. Příjmu hovor uskutečním vše OK. Ale nevím proč mám v Media nav v zobrazení kontaktů pouze 43 kontaktů. V mobilu jich je 135? Víte někdo proč se mě nezobrazí všechny kontakty v media nav? Když mě volá číslo, které mám v telefonu uložení,ale nevidím ho v media nav v kontaktech, tak se na obrazovce media nav normálně napíše kdo volá třeba Jirka. To samé je i při spárování jiného telefonu třena samsungu. Díky za radu.
rendustr
Nováček
Nováček

Typ auta: dustr

PředchozíDalší

Zpět na Úpravy a vylepšení