• Reklama

Cukání při studeném motoru

Re: Cukání při studeném motoru

Příspěvekod koldavideo » pon bře 02, 2015 9:34 pm

Teq píše:
Si si isty ze tento problem ti nerobi LPG?
Mne robil duster presne to iste (kontrolky + nudzovy rezim - 3 valce) pri poruche LPG vstrekovacov.
Skus si nabuduce ked ti zapne nudzovy rezim vypnut spalovanie LPG a zapnut len spalovanie benzinu. Potom vypni motor a pockaj par minut, nastartuj a pokracuj dalej, uvidis ze sa to opakovat nebude.

Ja som mal tento problem viac krat, prvy krat mi menili LPG vstrekovace, vydrzalo to asi 6 000 km, teraz mi ocistili vstreky, plus, dali primaz ventilov "na ine miesto" a problem sa uz nevyskytuje. (hadicka vedie desi inde do motora)

Prvy krat sa problem so vstrekmi stal vzdy po par km jazdy, druhy krat sa mi stal len na dialnici, alebo pri rychlejsej jazde na okreskach, ale nikdy nie v meste.
Skus si cvicne jazdu len na benzin, v mojom pripade za to mohlo LPG, konkretne primazavanie ventilov.

Ano,
máš pravdu. Vždy t udělá při jízdě na LPG. Pokud hned přepnu na benzín, tak to dělá taky. Pokud přepnu na beznín s tím, že chvilku počkám tak to přestane.
Takže myslíš vyměnit LPG vstřikovače?
No vyzkoušíme servis. Co se týče flash lube, tak ten tam mám ale mám pocit že nejprve byla nádržžka pořád plná, takže jsem trošku popustil skrtící ventil, takže teď "kape".
Hlavně mě štvou ty špatné rozjezdy při studeném motoru. Jak někdo může prodávat takový šmejd? Je fakt že když je hodně pod nulou, tak to celkem funguje. Pokud je teplota kolem nuly nebo lehce nad, tak mám pocit že si motor dělá co chce.
Dacia Duster Facelift 1.6i/77kW 4x4, LPG,Silver ... nějaký ty doplňky :-)
koldavideo
Dárce
Dárce

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 1 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Duster

Reklama

Příspěvekod FikusNJ » pon bře 02, 2015 9:45 pm

Já tenhle jev u mého Sandera 1,2 LPG pozoruji také. V létě všechno v pohodě, ale jakmile teploty klesnou tak je prvních 500 m opravdu zážitek. Pedál plynu skoro vůbec nereaguje na přidání plynu a při řazení skáču jak kdybych včera vyšel z autoškoly. Ale dělal to i můj předešlý Megan takže to až tak neřeším...
FikusNJ
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 5 krát
Poďakovali my: 2 krát
Typ auta: Dacia Sandero II 1,2 Lpg

Příspěvekod Teq » pon bře 02, 2015 11:42 pm

koldavideo píše:
Teq píše:
Mne robil duster presne to iste (kontrolky + nudzovy rezim - 3 valce) pri poruche LPG vstrekovacov.
Skus si nabuduce ked ti zapne nudzovy rezim vypnut spalovanie LPG a zapnut len spalovanie benzinu. Potom vypni motor a pockaj par minut, nastartuj a pokracuj dalej, uvidis ze sa to opakovat nebude.

Ja som mal tento problem viac krat, prvy krat mi menili LPG vstrekovace, vydrzalo to asi 6 000 km, teraz mi ocistili vstreky, plus, dali primaz ventilov "na ine miesto" a problem sa uz nevyskytuje. (hadicka vedie desi inde do motora)

Prvy krat sa problem so vstrekmi stal vzdy po par km jazdy, druhy krat sa mi stal len na dialnici, alebo pri rychlejsej jazde na okreskach, ale nikdy nie v meste.
Skus si cvicne jazdu len na benzin, v mojom pripade za to mohlo LPG, konkretne primazavanie ventilov.

Ano,
máš pravdu. Vždy t udělá při jízdě na LPG. Pokud hned přepnu na benzín, tak to dělá taky. Pokud přepnu na beznín s tím, že chvilku počkám tak to přestane.
Takže myslíš vyměnit LPG vstřikovače?
No vyzkoušíme servis. Co se týče flash lube, tak ten tam mám ale mám pocit že nejprve byla nádržžka pořád plná, takže jsem trošku popustil skrtící ventil, takže teď "kape".
Hlavně mě štvou ty špatné rozjezdy při studeném motoru. Jak někdo může prodávat takový šmejd? Je fakt že když je hodně pod nulou, tak to celkem funguje. Pokud je teplota kolem nuly nebo lehce nad, tak mám pocit že si motor dělá co chce.

Vyskusaj si jazdu len na benzin a uvidis hned :) Mne to robili vstrekovace - konkretne to ze ich zaprasil flashlube a potom to hadzalo motor do nudzoveho rezimu.
Co sa tyka rozjazdov, pred par mesiacmi som bol v dustrom v servise na update RJ a mam pocit ze mi to robi odvtedy menej, posledny mesiac mi to neurobilo vobec, mozno to suvisi aj nejak s tymi vstrekovacmi, ze je potom RJ zblbnuta.
Nie je to ale az take hrozne, da sa to osalit pockatim / pridanim alebo zapnutim klimy.
Teq
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 6 krát
Typ auta: Duster 2014 1.6 4x4 LPG
Prodejce vozu: Renault Zilina

Příspěvekod koldavideo » úte čer 16, 2015 3:31 pm

Teď mám opět auto v servisu (6-tý pokus). Reklamace kolísání otáček při studeném motoru. Jinak řečenno auto začne "škitat", cukat a rozjezd je možný jen při drastickém přidání plynového pedálu. Auto je tam už týden a něco a odpověď je zatím taková, že servis čeká na vyjádření oficiálního dovozce, který o tomto problému údajně ví a pracuje na odstranění - tedy zase jen upgrade software.
Docela mi dochází trpělivost.
Další závada je ta, že se vždycky po nějaké době rozsvítí kontrolka OBD a ESP a motor začne jet v nouzovém režimu - zvuk jako na tři válce. Musím zastavit, počkat 10-15min než auto zchládne a pak zase jede jak má.
Dacia Duster 4x4 s LPG už bych si nikdy nekoupil a popravdě zřejmě i ten můj čeká cesta do bazaru. :think:
Dacia Duster Facelift 1.6i/77kW 4x4, LPG,Silver ... nějaký ty doplňky :-)
koldavideo
Dárce
Dárce

Poďakovali my: 1 krát
Typ auta: Duster

Příspěvekod Bushman » stř čer 17, 2015 10:05 am

S tím cukáním si nelam hlavu - to je debilní vlastnost toho motoru 1.6. Máme v rodině 4 auta s tímhle motorem, všechny od novoty a dělají to všechny. Prostě nastartuj, počkej půl minuty a jeď - a je to dobrý. Dělá to na benzín, plyn nemám, tak nevím, jak je to u plynu.
Duster II 1.6 16V 4x4
Bushman
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 8 krát
Poďakovali my: 7 krát
Typ auta: Duster II 1.6 16V 4x4
Prodejce vozu: Auta Borek
Oblíbený autoservis: Auta Borek

Příspěvekod Teq » stř čer 17, 2015 10:14 am

Bushman píše:S tím cukáním si nelam hlavu - to je debilní vlastnost toho motoru 1.6. Máme v rodině 4 auta s tímhle motorem, všechny od novoty a dělají to všechny. Prostě nastartuj, počkej půl minuty a jeď - a je to dobrý. Dělá to na benzín, plyn nemám, tak nevím, jak je to u plynu.

Startujes vzdy na benzin aj tak, ci mas LPG ci nie.
Kolda si neda povedat, podla mna ma posrane LPG, mal som presne to iste :violin:
Teq
Psavec
Psavec

Příspěvekod Bushman » stř čer 17, 2015 11:20 am

S tou jízdo na tři válce máš asi pravdu, tam bude nějaký problém.

To cukání hned po startu je bohužel u tohoto motoru "normální". :-(
Duster II 1.6 16V 4x4
Bushman
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 8 krát
Poďakovali my: 7 krát
Typ auta: Duster II 1.6 16V 4x4
Prodejce vozu: Auta Borek
Oblíbený autoservis: Auta Borek

Příspěvekod 4x4DCiSilver » stř čer 17, 2015 5:20 pm

Mně zase sice Foobie,když přepíná z benzínu na LPG tak cuká než se chytne jakoby tam nebyl plyn ani benzín v jeden okamžik.
Ale to je mimo mísu :idea:
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,9999 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 36 krát
Typ auta: DDII4WDPrest.1.5dCi 80kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod Teq » stř čer 17, 2015 7:26 pm

4x4DCiSilver píše:Mně zase sice Foobie,když přepíná z benzínu na LPG tak cuká než se chytne jakoby tam nebyl plyn ani benzín v jeden okamžik.
Ale to je mimo mísu :idea:

Mozno ho zapina moc skoro, ked nie je motor este dost zohriaty.
Skus to manulane zapnut tlacitkom ked sa motor zohreje (mne to robila fabia tiez)
Teq
Psavec
Psavec

Příspěvekod 4x4DCiSilver » stř čer 17, 2015 9:21 pm

:D OK :!: :!: :!:
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,9999 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Příspěvekod karelr » pon pro 21, 2015 3:09 pm

Toto mně Duster dělal od nového občas taky. Na radu kolegy ze servisu jsem začal dávat ob dvě nádrže natural 98 a VIF a přestalo to.Jinak nastartovat a nechat pár vteřin motůrek klapat bez zátěže je pro životnost motoru jen dobře :) .Jó, to by mně mistr hnal, kdybych po ránu "oroštoval" studenou PV3S :doh: .
U těch se zástavbou LPG nemám žádné zkušenosti . Kamarád měl dodatečně montovaný plyn na Santa Féééééé a dělalo mu to taky.
A k tomu plynu- Když si vzpomenu, co jezdilo do servisu po revoluci různých variant :shock: provedení LPG , tak se někdy divím , že ti lidi nevyletěli do vzduchu. Naštěstí jde technika kupředu a přeji majitelům vozů na LPG ať jím to slouží co nejlépe.
K
1,6 16V Arctica,modrá NAVY,4x4, koupě 17.1.2011
prům. spotřeba 8,2l/100km
clio Storia 1,2 r.v.2006, - doposud
karelr
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 1 krát
Poďakovali my: 0 krát

Příspěvekod mato25 » čtv pro 22, 2016 11:18 am

Ahojte,
tiež som mal podobný problém, po naštartovaní studený motor 1,6 benzín 77kw cukal, po minute to prestalo, po prečítaní tohto fóra som to neriešil.
Minulý týždeň po výmene oleja som vyčistil škrtiacu klapku a motor ani pri mrazoch za studena necuká.
mato25
Nováček
Nováček

Typ auta: Dacia duster

Příspěvekod gadzo » čtv srp 31, 2017 2:03 pm

Teq píše:
koldavideo píše:Ano, bohužel to dělá i ta moje mrcha.
Vzhledem k tomu, že je "koza" (pracovní název našeho Dusteru) v záruce, tak neustále jezdím do serisu. Samozřejmě nic neopravili. Mění svíčky, nahrávají nový software atd.
Teď ale přišla změna. Koza už nejen že za studena skáče, občas zabliká kontrolka OBD - pak začne svítit trvale a k ní se přidá kontrolka ESP. Motor spadne do nouzového režimu a připomíná jízdu na tři válce. Takže musím vypnout motor a pořkat až trošku zchládne :-) Po cca 10min. zase vesele odskáču dál.
Mám 4x4 plus přestavbu na LPG. Nový SW se projevil tak, že při studeném motoru po nastartování jsou otáčky o něco vyžší. Asi je to fakt "normální".
Já to budu řešit tak, že zřejmě letos půjde koza na pastvu k někomu jinému a koupím si něco jiného.

Presne tento problém mám s 1,5 dci pri rýchlosti nad 100km/h. "občas zabliká kontrolka OBD - pak začne svítit trvale a k ní se přidá kontrolka ESP. Motor spadne do nouzového režimu a připomíná jízdu na tři válce. "Myslel som si, že to spôsobila zlá nafta. Vymenil som palivový filter, všetko OK, ale po 500km odznova.
Zistili ste, kde je chyba?
Dacia Duster 1,5 dCi 4x2 Arctica, ESP biela
Mercedes SLK
Opel Tigra
gadzo
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 21 krát

Příspěvekod 4x4DCiSilver » čtv srp 31, 2017 5:08 pm

No nestraš dCi a cuká ?
Potřeba to napojit a zjistit co se děje jinak newým,pak napiš co se vlastně stalo. :cry:
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Příspěvekod gadzo » pát zář 01, 2017 10:59 pm

Na diagnostike to bolo v servise, chybu nevyhodilo a ani v pamäti žiadna.
Najazdené mám 82 tis., tak dúfam, že to nebude niečo vážnejšie, ako napr. vstrekovacie čerpadlo, trysky....
Podľa toho, čo sa mi podarilo na nete nájsť by to mohol spôsobovať vadný snímač plniaceho tlaku turba. Skúsim ho premerať.
Dám vedieť, čo tomu bolo. (ak sa podarí) :(
Dacia Duster 1,5 dCi 4x2 Arctica, ESP biela
Mercedes SLK
Opel Tigra
gadzo
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 21 krát

PředchozíDalší

Zpět na Dacia DUSTER