• Reklama

Cukání při studeném motoru

Cukání při studeném motoru

Příspěvekod skrivanek » stř úno 25, 2015 8:13 pm

Vážení kolegové vlastníci Duster(y), potřeboval bych poradit, jaká může být příčina v cukání Dustera za studena rv.2011, 4x4, 1,6 benzin, najeto cca 93000 km. Po startu a přidání plynu to začne cukat, někdy více nebo méně. Žádná kontrolka nikde nesvítí, tak nevím. Při teplém motoru v pohodě. Děkuji za rady.
skrivanek
Nováček
Nováček

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: duster
Prodejce vozu: ALD

Reklama

Re: Cukání při studeném motoru

Příspěvekod Teq » stř úno 25, 2015 9:16 pm

skrivanek píše:Vážení kolegové vlastníci Duster(y), potřeboval bych poradit, jaká může být příčina v cukání Dustera za studena rv.2011, 4x4, 1,6 benzin, najeto cca 93000 km. Po startu a přidání plynu to začne cukat, někdy více nebo méně. Žádná kontrolka nikde nesvítí, tak nevím. Při teplém motoru v pohodě. Děkuji za rady.

Servus

Robi to kazdy duster. Pri urcitej teplote tusim nevie motor ze je studeny / teply a dava spatnu zmes.
Pokial viem da sa to osalit zapnutim klimy (vacsi odber) alebo pockanim minutu po nastartovani a ustali sa to.

Alebo zarad dvojku, riadne pridaj a rozbehni sa a je to prec. Tak to robim ja.
Naposledy upravil Teq dne čtv úno 26, 2015 10:03 am, celkově upraveno 1
Teq
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 6 krát
Poďakovali my: 2 krát
Typ auta: Duster 2014 1.6 4x4 LPG
Prodejce vozu: Renault Zilina

Příspěvekod sandero » stř úno 25, 2015 9:27 pm

Nemám Duster ,ale tvrdit,že je to vlastnost je poněkud veselé :mrgreen:
sandero
Kecálek
Kecálek

Poďakoval som: 2 krát
Poďakovali my: 16 krát
Typ auta: Sandero 1,2

Příspěvekod datel » čtv úno 26, 2015 10:28 am

DD 4 x 4,1,6,od 3/2013,10,5tis. km,.v zimě nejetý..
při každém výjezdu z garáže - je jedno jestli v létě či na podzim - ať šlapu na pedál jak chci,nijak zvlášť to nereaguje.Otázkou by bylo,dát tomu plný knedlík -
" prošlápnout podlahu " možná by se to i zadusilo nebo zakuckalo.Teprve po ujetí cca jednoho kilometru se to nějak zlepší.Loňský diagnosticky test - vše o.k.
Zkusil bych zpočátku méně šlapat na pedál,než hned 300 z místa.
datel
Uživatel
Uživatel

Typ auta: duster 4x4

Příspěvekod PeteBiggy » čtv úno 26, 2015 10:49 am

datel píše:DD 4 x 4,1,6,od 3/2013,10,5tis. km,.v zimě nejetý...

4x4 a v zimě nejetý??? :shock:
Duster II 1,5dci 4x4 Exception, bílá Stepway edition, 17" kola CMS, lak ošetřen nano-keramikou a spousta dalších rozmazlovátek...
PeteBiggy
Uživatel
Uživatel

Typ auta: Duster II 1.5dci 4x4 Exc

Příspěvekod Dave » čtv úno 26, 2015 10:59 am

Co se divíš, ty doma nemáš koberce smotaný, aby se neprošlapaly? :D
Mám zabanovaný nick za vyslovení názoru na adblock na daciaclub.cz. Těžkej udm komplex :-)
Dave
Psavec
Psavec

Poďakovali my: 5 krát
Typ auta: Logan II Arctica 1.2 LPG

Příspěvekod PeteBiggy » čtv úno 26, 2015 11:40 am

Dave píše:Co se divíš, ty doma nemáš koberce smotaný, aby se neprošlapaly? :D

Nee, protože mám parkety :lol:
Duster II 1,5dci 4x4 Exception, bílá Stepway edition, 17" kola CMS, lak ošetřen nano-keramikou a spousta dalších rozmazlovátek...
PeteBiggy
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod sandero » čtv úno 26, 2015 11:42 am

Já mám lino. :mrgreen:
sandero
Kecálek
Kecálek

Poďakoval som: 2 krát
Poďakovali my: 16 krát
Typ auta: Sandero 1,2

Příspěvekod benluben » pát úno 27, 2015 9:42 am

skrivanek píše:Vážení kolegové vlastníci Duster(y), potřeboval bych poradit, jaká může být příčina v cukání Dustera za studena rv.2011, 4x4, 1,6 benzin, najeto cca 93000 km. Po startu a přidání plynu to začne cukat, někdy více nebo méně. Žádná kontrolka nikde nesvítí, tak nevím. Při teplém motoru v pohodě. Děkuji za rady.

Tento problém som mal aj ja a keď ma to už patrične dožralo dal som preinštalovať riadiacu jednotku motora na nejakú inú verziu softu a od vtedy mám pokoj :D či je to v zime za mrazu alebo v lete za horúčav motor ide za plynom ako má žiadne cukanie. Je jedno ako dlho stojím či len hodinu, jednu noc alebo týždeň vždy bez problémov. :violin:
PS: preinštalovanie softu mi robili v Renault Martin. Verziu softu netuším ale čo si pamätám technik hovoril, že tam dali nejakú staršiu verziu na tento typ motora.
Duster 1,6 16V/LPG 4x4 Arctica, ESP, Country pack, rozšírené zásterky, denné svietenie
benluben
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 1 krát
Poďakovali my: 3 krát
Typ auta: Duster Arctica 1,6 4x4
Prodejce vozu: Renault L. Mikuláš

Příspěvekod Duster » pát úno 27, 2015 11:27 am

Už jsem ta tady jednou psal. Koupíte si TV za pár tisíc, a v menu najdete aktuální verzi SW. Skype, Firefox zdarma a máte přehled o aktuální verzi. Zkrátka u elektroniky za pár tisíc je zcela běžné, že majitel ví, jakou verzi firmware nebo software má nainstalovanou. Dokonce si může (nebo nemusí) sám nainstalovat aktuálnější verzi.
U auta za 250 tis. až 400 tis. podle výbavy je verze SW nějakým tajemstvím. Nikde se nedozvíte co v autě máte, a jaká je pro daný model motoru doporučována výrobcem verze. To považuji za hrubou nedbalost od výrobce i autorizovaných servisů. Netvrdím, že by si měl majitel auta mít možnost sám SW přeinstalovat. K tomu nemá obvykle ani potřebné vybavení. Autorizovaný servis by ale měl do servisní knížky číslo verze SW uvádět. Současně by mohl být někde na Netu nebo v servise k dispozici seznam doporučeného SW pro daný motor (podle typu a třeba výrobních čísel).
Arctica 4x4; 1,5 dCi; Country pack; Signalizace nerozsvícených světel; Teploměr; Parkovací asistent; Zvuková signalizace ruční brzdy; Vylepšená signalizace nezhasnutých světel po vypnutí motoru.
Duster
Kecálek
Kecálek

Poďakoval som: 3 krát
Poďakovali my: 15 krát
Typ auta: DUSTER dCi 4x4

Příspěvekod Bushman » pát úno 27, 2015 12:26 pm

To dělá nejen duster, ale v podstatě každý motor 1.6 16V - máme v rodině tři, tak vím, o čem mluvím. První půlminuty se s tím prakticky nedá jet, pokud chceš plyn jen tak lechtat. Buď chvilku počkej na volnoběh, mě stačí 30 sekund, nebo na to pořádně šlapej. Vyzkoušeno na dvou dusterech a dvou meganech, všechny doma od novoty a dělají to od první chvíle. Všechny prohlídky vždy OK, žádné chyby.
Duster II 1.6 16V 4x4
Bushman
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 8 krát
Poďakovali my: 7 krát
Typ auta: Duster II 1.6 16V 4x4
Prodejce vozu: Auta Borek
Oblíbený autoservis: Auta Borek

Příspěvekod koldavideo » ned bře 01, 2015 11:05 am

Ano, bohužel to dělá i ta moje mrcha.
Vzhledem k tomu, že je "koza" (pracovní název našeho Dusteru) v záruce, tak neustále jezdím do serisu. Samozřejmě nic neopravili. Mění svíčky, nahrávají nový software atd.
Teď ale přišla změna. Koza už nejen že za studena skáče, občas zabliká kontrolka OBD - pak začne svítit trvale a k ní se přidá kontrolka ESP. Motor spadne do nouzového režimu a připomíná jízdu na tři válce. Takže musím vypnout motor a pořkat až trošku zchládne :-) Po cca 10min. zase vesele odskáču dál.
Mám 4x4 plus přestavbu na LPG. Nový SW se projevil tak, že při studeném motoru po nastartování jsou otáčky o něco vyžší. Asi je to fakt "normální".
Já to budu řešit tak, že zřejmě letos půjde koza na pastvu k někomu jinému a koupím si něco jiného.
Dacia Duster Facelift 1.6i/77kW 4x4, LPG,Silver ... nějaký ty doplňky :-)
koldavideo
Dárce
Dárce

Poďakovali my: 1 krát
Typ auta: Duster

Příspěvekod Teq » ned bře 01, 2015 11:28 pm

koldavideo píše:Ano, bohužel to dělá i ta moje mrcha.
Vzhledem k tomu, že je "koza" (pracovní název našeho Dusteru) v záruce, tak neustále jezdím do serisu. Samozřejmě nic neopravili. Mění svíčky, nahrávají nový software atd.
Teď ale přišla změna. Koza už nejen že za studena skáče, občas zabliká kontrolka OBD - pak začne svítit trvale a k ní se přidá kontrolka ESP. Motor spadne do nouzového režimu a připomíná jízdu na tři válce. Takže musím vypnout motor a pořkat až trošku zchládne :-) Po cca 10min. zase vesele odskáču dál.
Mám 4x4 plus přestavbu na LPG. Nový SW se projevil tak, že při studeném motoru po nastartování jsou otáčky o něco vyžší. Asi je to fakt "normální".
Já to budu řešit tak, že zřejmě letos půjde koza na pastvu k někomu jinému a koupím si něco jiného.

Si si isty ze tento problem ti nerobi LPG?
Mne robil duster presne to iste (kontrolky + nudzovy rezim - 3 valce) pri poruche LPG vstrekovacov.
Skus si nabuduce ked ti zapne nudzovy rezim vypnut spalovanie LPG a zapnut len spalovanie benzinu. Potom vypni motor a pockaj par minut, nastartuj a pokracuj dalej, uvidis ze sa to opakovat nebude.

Ja som mal tento problem viac krat, prvy krat mi menili LPG vstrekovace, vydrzalo to asi 6 000 km, teraz mi ocistili vstreky, plus, dali primaz ventilov "na ine miesto" a problem sa uz nevyskytuje. (hadicka vedie desi inde do motora)

Prvy krat sa problem so vstrekmi stal vzdy po par km jazdy, druhy krat sa mi stal len na dialnici, alebo pri rychlejsej jazde na okreskach, ale nikdy nie v meste.
Skus si cvicne jazdu len na benzin, v mojom pripade za to mohlo LPG, konkretne primazavanie ventilov.
Teq
Psavec
Psavec

Typ auta: Duster 2014 1.6 4x4 LPG
Prodejce vozu: Renault Zilina

Příspěvekod datel » pon bře 02, 2015 10:34 am

PeteBiggy píše:
datel píše:DD 4 x 4,1,6,od 3/2013,10,5tis. km,.v zimě nejetý...

4x4 a v zimě nejetý??? :shock:

možná,že pro někoho je to rébus - čtyřkolka,co v zimě stojí - dosti nelogické že ?
jenže tato potřeba vznikla díky sousedícím chatařům,kteří se o cestu nestarají ani v létě,takže jsem musel vyhodit navíc kč za 4x4 a ještě dost vyšší spotřebu oproti jiným nabídkám a v zimě není důvod kam jezdit,tak proč zbytečně tahat auto do soli ?
Mj. mám na ty 3-4 jízdy přes zimu ještě jiné vozítko a zbytek se stejně musí pěšky..
Stačí to takhle ?
datel
Uživatel
Uživatel

Typ auta: duster 4x4

Příspěvekod PeteBiggy » pon bře 02, 2015 11:48 am

datel píše: možná,že pro někoho je to rébus - čtyřkolka,co v zimě stojí - dosti nelogické že ?
jenže tato potřeba vznikla díky sousedícím chatařům,kteří se o cestu nestarají ani v létě,takže jsem musel vyhodit navíc kč za 4x4 a ještě dost vyšší spotřebu oproti jiným nabídkám a v zimě není důvod kam jezdit,tak proč zbytečně tahat auto do soli ?
Mj. mám na ty 3-4 jízdy přes zimu ještě jiné vozítko a zbytek se stejně musí pěšky..
Stačí to takhle ?

Absolutně rozumím, že když je jiné podstatně starší auto, tak se to nové člověku nechce brát do soli. Jenom škoda, člověk se připraví o tu zábavu, co to auto umí na sněhu. Už méně teda rozumím faktu, "v zimě není kam jezdit".
Nicméně, já nechtěl vyhryzat, to byl jen dotaz. Každý jsme jiný, každý máme jinou situaci, jiné potřeby. Takže určitě není důvod nějakého ospravedlňování se. Ale dík za objasnění.

Apropo, k té soli. Neskutečně mě to s.re, že se v naší Banánové republice musí solit skoro všude a tam kde nee, tak tam cesta vypadá jako štěrkovoškvárové hřiště. Což autu taky nesvědčí, především našim Drákulům s vyboulenými blatníky :shock: Základ je odhrnovat. Když už, solil bych max ve městě a dálnice a pak při kalamitách typu namrzající déšť/ledovka. Trošku štěrku v dlouhých táhlých kopcích a nebezpečných zatáčkách, budiž. Ale štěrkování stylem, jakým to dělají naší cestáři!? Pche, děs běs. Úplná jejich specialita je solení do neodhrnuté velké vrstvy sněhu. Fakt paráda :doh:
PeteBiggy
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Dacia DUSTER