.:. AKDCZ .:. Autoklubdacia .:.

I. Československé fórum majitelů a příznivců vozů značky Dacia již od roku 2005
Právě je sob zář 19, 2020 8:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát zář 19, 2014 5:57 pm 
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 2 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Sandero 1.6
Ahoj,

podělím se s vámi o mou zkušenost, Sandero má aktuálně najeto 207 000km a rok výrobu 2009. Nastal první delší problém, který se mi nedařil vyřešit. Cca před půlrokem začalo autíčko občas zlobit, po nastartování to prostě divně chytlo, začalo se to škubat a otáčky lítaly od skoro 0 do 1500. Na přidání plynu auto nereagovalo a akcelerace byla jaksi tu tam, vyjet dlouhý kopec nemyslitelné, jedině šnečím tempem s plynem na podlaze. Auto se divně škubalo a o výfuku raději nemluvě. Tento stav trval většinou 10-15minut pak vše v pohodě. Během tohoto půlroku se to stalo cca 5x a vypozoroval jsem, že většinou v době dešťů, nebo mlhy a zimy.

- nejdříve výměna svíček hned po tom co to udělalo poprvé - nepomohlo (mizivá částka)

- poté jsem byl v autorizovaném servisu vše jsem jim popsal a řekl, ať to dají na diagnostiku. - Vyčistili mi škrtící klapku a diagnostice prý nic nebylo. (1300kč)

Tento výsledek mi ale nedal dlouho spát, když hned druhý den to udělalo zase. Znechucen a nespokojen jsem jel ke známému do servisu a vše s ním probral. Auto napojil na diagnostiku a to detekovalo problém v zapalování. Dost rozsáhlý problém, ale zkusili jsme základní test. Zapalovací cívku a kabely zapalování jsme polili vodou poté jsme zkusili nastartovat a ejhle ten istý problém. Takže se objednal nový modul a proběhla výměna. Starý modul měl zespoda popraskaný plast, kudy se pravděpodobně dostávala vlhkost. (3500kč)

Doufám, že problém odstraněn a dalších 200tisíc mě nic akutního nepotká. Auto jinak bez závady a jezdí naprosto suprově.

Zdraví Onizuka a přeje také spousty kilometrů. :violin:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]