• Reklama

Výměna spojky

* Sandero * Stepway

Výměna spojky

Příspěvekod Onizuka » úte srp 13, 2013 8:27 am

Ahoj mám dotaz, jestli jste už někdo nechával měnit spojku u sandera? Případně kolik vás výměna stála?

Nalítáno mám 170tisíc, párkrát jsem už spojku nechal seřizovat, ale teď už by to stálo asi za výměnu, jelikož chci nechat udělat simering a rozvody, tak bych do té spojky už šel taky.
Onizuka
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 2 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Sandero 1.6

Reklama

Re: Výměna spojky

Příspěvekod sarusian » úte srp 13, 2013 10:02 am

netusim aky mas motor, ale napr. na 1.4 cena komplet spojky je cca 110 euro od LUK + praca ( http://www.elitecat.sk/ArticleBrowser.aspx?TT=car&TNV=192|-31680|-31679|3&VehicleID=27967&VehicleTypeID=1), ak budu robit rozvody a ta to nerozhadze, daj aj spojku a mas minimalne usetreny cas, co by si to daval znova menit
sarusian
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 1 krát
Poďakovali my: 5 krát
Typ auta: sandero

Příspěvekod Onizuka » úte srp 13, 2013 11:29 am

plán je udělat rozvody, simering u převodovky páč už delší dobu rosí, takže jsem přemýšlel i o spojce,
ale zase moje cenová kategorie je max 15tisíc a bohužel si myslím, že se spojkou to asi nedám, a jelikož neznám žádného zkušeného servismana, tak autorizovaný bude trochu dražší, proto jsem se i ptal na cenu, díky za odpověď.

jinak sandero 1.6 benzín
Onizuka
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mirostar » úte srp 13, 2013 12:16 pm

Ak máš nabehané 170 tisíc tak toho bude viac na výmenu.Ja by som si to nechal prezrieť u dobrého odborníka a dohodol sa čo by sa malo meniť a za koľko.Myslím,že 15 tisíc je málo rátaj raz toľko ak nie viac.Napíš ako si sa rozhodol či do toho ideš, ja mám síce čas /77 tis./,ale raz to príde ešte nemám ani menené rozvody asi pred zimou to bude mať asi 80-85 tisíc.
SANDERO 1,6 benzín,Laureate šedá comete metalíza,SUV,sedadlá a opierky s logom.
klíma,chrom výfuk,vlastník od 28.10.2008
mirostar
Psavec
Psavec

Poďakovali my: 0 krát
Typ auta: sandero 1,6

Příspěvekod sarusian » úte srp 13, 2013 12:50 pm

na 1,6 je tam podobna cena - cca okolo 110-120 euro, praca nejake 3-4 hodiny, do znackoveho by som to nedaval, vymenit spojku vedia aj v noname servise, jedine by som nebral tu najlacnejsiu spojkovu sadu od starline, ale bud LUK, alebo VALEO,alebo Sachs, ale taj o dost drahsia
sarusian
Psavec
Psavec

Poďakovali my: 5 krát
Typ auta: sandero

Příspěvekod kubax » úte srp 13, 2013 1:04 pm

Rozvody bych udelal, ale delat spojku dokud pracuje jak ma je dle myho blbost, a jestli ten simering jen lehce mokva bych nechal taky bejt. Pokud teda pod autem nemaz kaluze.
Duster 1.5dci 80kw 4x4 Hněda Cajou Arctica Country pack ESP
Duster II 1.6LPG 4x4 bílá Arctica country pack
kubax
Všudebyl
Všudebyl

Poďakovali my: 8 krát
Typ auta: Duster 1.5dci 4x4
Prodejce vozu: AutoBelda

Příspěvekod Onizuka » úte srp 13, 2013 1:20 pm

mno autíčku dodávám pravidelnou kontrolu, sice do autorizovaného servisu jedu jen občas, ale zatím vše v pohodě. Takže nepředpokládám větší výdaje i když mám najeto docela dost za 4roky používání.
Vím že budu muset udělat ještě brzdy, ale ty měsíc dva ještě vydrží, hlavně je nebudu dělat v autorizovaném servisu.

Simering trochu rosí nic vážného, pod autem jsem vlastně na nic nerazil, jen mi to přišlo že 40tisíc od prvního nálezu by už stálo za výměnu.

Spojka zatím nijak neprokluzuje, možná tedy ještě zkusíme jedno seřízení. Díky Kubax.
Onizuka
Uživatel
Uživatel

Zpět na Dacia SANDERO