• Reklama

Sandero 1,2 LPG - skúsenosti a problémy

* Sandero * Stepway

Re: Sandero 1,2 LPG - skúsenosti a problémy

Příspěvekod sarusian » pon lis 24, 2014 12:25 am

zivotnost lpg vstrekov je cca 50-100 tis. km - tento udaj mam z dokumentu VUT brno https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=65510 (tento dokument sa venuje lpg a prestavbam, odporucam precitat pre zaujimavost, ako to funguje), ale to je teoreticka zivotnost, su auta,kde maju tie vstrekovace natahane aj 200-300 tis. km bez vymeny, ale kedze tebe blbnu vstreky, RJ - kedze si to daval updatovat a po case znovu to iste na inom valci, predpokladam, ze RJ bude ok, tak bud mas vadnu seriu vstrekov, alebo toto co tankujes neni take kvalitne, ako si myslis, a jednoducho ti bordel zanesie vstrekovace.
Ono z lpg je taky lepkavy bordel hnedej farby, pri beznej teplote je to tuhe, mne to pripomina zivicu, ale ak stupne teplota, tak sa to roztopí na tekutinu a ci nahodou ten bordel ti postupne neupchava vstrekovace a ked sa to roztopi teplom, tak ti to uvolni. Cize v prvom rade by som skusil zmenit lpg pumpu, ci ti to nepomoze, trebars za slovnaft
sarusian
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 1 krát
Poďakovali my: 5 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: sandero

Reklama

Příspěvekod karci78 » pon lis 24, 2014 8:14 am

Myslim ze probugas neni nekvalitna znacka,tankuje tam cele mesto a neni problem...ujo mal feliciu na lpg,rok predomnou kupil prve sandero,ma tam brc lpg,tankuje tiez tam kde ja a bez sebemensich problemov...chcel by som aby to vymenili a pozret sa starym vstrekom na creva....ale servisaka to donutim asi len s pistolou prilozenou na cele.....
karci78
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát

Příspěvekod sarusian » pon lis 24, 2014 3:29 pm

no to pozretie by pomohlo, ze ako to tam vyzera, za predpokladu, ze to nebudu posielat niekde prec, ze to bolo naozaj vymenene
sarusian
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 1 krát

Příspěvekod bitner » čtv lis 27, 2014 10:36 pm

Netusite nekdo, proc je prestavba primovstriku furt tak draha?:

Cena za přestavbu vozidla se čtyřválcovým motorem již od 63 000,- Kč včetně DPH.
http://www.auto-plyn-lpg.cz/vialle
Cena je "jiz od", tzn. ve finale to prijde tak na tech 70000.
Je to elektronikou, vysokotlakym cerpadlem, nebo cim sakra? Pritom odpada reduktor, vstriky. Cely system mi pripada paradoxne spise jednodussi, nez klasicky neprimy vicebod.
Sandero 1,6 8V @62 kW, Arctica, základní červená "DRÁKULA", LPG
Logan 1,2 16V @53 kW, Arctica, základní bílá "ICE QUEEN", LPG
bitner
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 7 krát
Poďakovali my: 3 krát
Typ auta: Nissan Sandero 1,6 LPG

Příspěvekod Dave » pát lis 28, 2014 8:52 am

všechno novější má na začátku vyšší cenu... pokud by byly součástky pro přímovstřik levnější, asi by se to brzo promítlo do konečné ceny :wink:
Mám zabanovaný nick za vyslovení názoru na adblock na daciaclub.cz. Těžkej udm komplex :-)
Dave
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 6 krát
Typ auta: Logan II Arctica 1.2 LPG

Příspěvekod bitner » pát lis 28, 2014 10:48 pm

Asi toho bude vic dohromady. Monopol Vialle (aspon sem neslysel, ze ba to nekdo dalsi delal), drahe cerpadlo, drazsi spojovaci material a asi i sofistikovanejsi RJ. K tomu maly objem vyrabenych komponent a snaha vyrobce, aby se mu zaplatil vyvoj systemu. Problem je, ze tech 70 000 je skoro vic jak za tovarni prestavbu na CNG a to se NEvyplati vubec resit. Z toho plyne mala poptavka po takovem systemu a jsme na zacatku...
Nicmene jakmile EU vyradi neprimovstriky ze hry v novych autech, tak se to mozna rozhybe.
Sandero 1,6 8V @62 kW, Arctica, základní červená "DRÁKULA", LPG
Logan 1,2 16V @53 kW, Arctica, základní bílá "ICE QUEEN", LPG
bitner
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 7 krát
Poďakovali my: 3 krát
Typ auta: Nissan Sandero 1,6 LPG

Příspěvekod Ivo77 » sob pro 27, 2014 1:34 pm

Zdravím.Chcel by som sa spýtať akú máte spotrebu lpg v zime.?A ešte jednu informáciu,do motora idú dve potrubia od lpg sú tam dva ventily na čo slúžia?
Ivo77
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod FikusNJ » sob pro 27, 2014 3:31 pm

Teď v zimě 7,4-8,2 ale nejezdím na spotřebu, spíše si jízdu užívám a je v tom tak 25 % město, couračky do 3 km . V létě 6,2-7,2. Taky hodně záleží na pumpě. Třeba na náš Shell a další kvalitní pumpy najedu o dost méně než u mě oblíbené pumpy a i motor je strašně zdechly a má nepravidelný chod...
FikusNJ
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 5 krát
Poďakovali my: 2 krát
Typ auta: Dacia Sandero II 1,2 Lpg

Příspěvekod Dave » ned pro 28, 2014 12:41 pm

FikusNJ píše:motor je strašně zdechly a má nepravidelný chod...

já ať natankuju, kde chci, tak takový příznaky nepozoruju.. jak se to projevuje?
Mám zabanovaný nick za vyslovení názoru na adblock na daciaclub.cz. Těžkej udm komplex :-)
Dave
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 6 krát
Typ auta: Logan II Arctica 1.2 LPG

Příspěvekod FikusNJ » ned pro 28, 2014 12:58 pm

To že je zdechly se projevuje tak že to h...o jede a i ukazatel který radí kdy přeradit mi ukazuje hodnotu o třeba 6 km/h vyšší než normálně, tzn. po městě jezdím na 5. stupeň 56 km/h ale pokud mám kvalitní plyn tak i při 52 km/h mi to stále ukazuje že můžu jet na 5. stupeň. Když vezmu špatný plyn tak i při 58 km/h mi to ukazuje že mám podřadit na 4. stupeň. Navíc při přeřazení na vyšší stupeň to škubne. A nepravidelným chodem jsem myslel značné kolísání otáček na volnobehu...
FikusNJ
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hromo » úte pro 30, 2014 1:06 pm

Prisli mrazy a s nimi problem s mojim plynovym sanderom. Hapruje mi start za studena. Auto stiji hoc len niekolko hodin, sadnem don, tocim a absolutne sa nechyta, potom tocim, dupem plynovy pedal ako sialeny a po takych 20 sekundach startovania nabehne. Prekvapili ma to. Najprv som myslel ze je problem v tom, ze ak vypinam motor pri prepnutom na plyne, tak bemzin nejak klesne. Pred startovanim som teda skusal mu par krat zoslapnut plynovy pedal, no ziadna zmena. Je to iba moj problem ? Ak ho uz nastartujem a neskor vypnem a este je teple, tak ziaden problem so startovanim nieje.
hromo
Uživatel
Uživatel

Typ auta: sandero, 1.2 16 V LPG
Prodejce vozu: Winkler Michalovce

Příspěvekod Ivo77 » úte pro 30, 2014 3:18 pm

Ja som mal ten problem tiez.Vyriesil som ho tak, ze ked ukoncujem jazdu prepnem na benzin.Napriklad ked pridem domov a parkujem vedla brany ,ta chvilka nato staci .Rano bez problemov nastartujem .
Ivo77
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hromo » úte pro 30, 2014 3:29 pm

Dik za radu, vyskusam to a napisem co a ako
hromo
Uživatel
Uživatel

Typ auta: sandero, 1.2 16 V LPG
Prodejce vozu: Winkler Michalovce

Příspěvekod FikusNJ » úte pro 30, 2014 6:51 pm

Já zatím žádný problém se starty, jen je fakt že teď když je -11 tak točí i 2 vteřiny než chytne. V létě je to tak půl vteřina...

Nevím jestli na to může mít vliv, že mám v nádrži nalite aditivum VIF.
Naposledy upravil FikusNJ dne úte pro 30, 2014 9:23 pm, celkově upraveno 1
FikusNJ
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod krataskratas » úte pro 30, 2014 7:30 pm

hromo píše:Prisli mrazy a s nimi problem s mojim plynovym sanderom. Hapruje mi start za studena. Auto stiji hoc len niekolko hodin, sadnem don, tocim a absolutne sa nechyta, potom tocim, dupem plynovy pedal ako sialeny a po takych 20 sekundach startovania nabehne. Prekvapili ma to. Najprv som myslel ze je problem v tom, ze ak vypinam motor pri prepnutom na plyne, tak bemzin nejak klesne. Pred startovanim som teda skusal mu par krat zoslapnut plynovy pedal, no ziadna zmena. Je to iba moj problem ? Ak ho uz nastartujem a neskor vypnem a este je teple, tak ziaden problem so startovanim nieje.

Měl jsem podobný problém při -3C a více při studeném startu. cca 3x problematický start jako Ty, doplnil jsem benzín - nějaký lepší u Shellky( měl jsem minimum-skoro rezerva ), jel jsem cca 30 km na ten benzín. Problém přestal a zatím se neobjevil. / Logan MCV II 1.2 lpg /
krataskratas
Nováček
Nováček

Poďakovali my: 1 krát
Typ auta: logan
Prodejce vozu: RN Trutnov
Oblíbený autoservis: RN Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Dacia SANDERO