• Reklama

Sandero 1,6 8v LPG

* Sandero * Stepway

Sandero 1,6 8v LPG

Příspěvekod bitner » stř říj 03, 2012 9:38 am

Zdravim a zakladam tema, ve kterem bych se rad podelil o zkusenosti s LPG v Sanderu.
Dnes jsem auto odvezl na prestavbu (sem:http://lpg.olomouc.cz/ - L. Adamec).
Nainstalovan bude system Stag, cena komplet za vse je 24900.
Auto bude hotove do patku. Firma je tvorena jednim clovekem, neni to tedy fabrika o nekolika zamestnancich (coz se me osobne libi vic - odpovednost za praci bere na sebe jeden clovek, nestane se, ze by nekdo prehazoval na nekoho odpovednost).

Ohledne ochrany ventilu asi tolik, ze Flashlube pan Adamec nepovazuje za dobre reseni a svuj nazor doklada pripadem Fiatu, na kterem doslo na poslednim valci k zadreni ventilu, prestoze byl vybaven systemem Flashlube.
Misto toho mi doporucil toto:
http://www.tunap.com/en/ranges/automotive/video-clips/lpg-system.html
s tim, ze jeste zkontroluje, jestli je to opravdu v pripade Renaultu 1,6 potreba. Aditivum se pod tlakem napere primo do prazdne nadrze na LPG a pak aditivuje smes v prubehu 10000 km. Jedna napln stoji 750 Kc, coz zveda cenu za km o 7,5 halere. Na druhou stranu je pri pouziti aditiva sance na snizeni spotreby, coz by zvysene naklady vykompenzovalo. Mezi dalsi vyhody patri pruznost reseni - nemusite nic instalovat, natlacit to tam muzete kdykoliv a taky fakt, ze se aditivem cisti cely system vcetne vstrikovacu a mate jistotu, ze se to dostane na vsechny valce rovnomerne.
Snizeni spotreby potvrzuje na svem aute, nicmene mi nic neslibil s tim, ze to muze byt i nahoda, ale sance tam proste je.
Dale nevylucuje moznost problemu ukazatele stavu benzinu - vse zalezi na tom, jak je ukazetel reseny. Pokud dopocitava stav paliva z delky vstriku, pravdepodne bude problem. Lze resit dodatecnou instalaci resetu, ktery udaje kazde 3 minuty smaze, ale osobne bych dokazal zit i bez toho.

Takze ted doufam, ze vse probehne OK a ja si v patek vyzvednu auto, se kterym uz zas jednou nebudu resit, jestli mam na to, abych nekam jel.
Sandero 1,6 8V @62 kW, Arctica, základní červená "DRÁKULA", LPG
Logan 1,2 16V @53 kW, Arctica, základní bílá "ICE QUEEN", LPG
bitner
Psavec
Psavec

Poďakoval som: 7 krát
Poďakovali my: 3 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Nissan Sandero 1,6 LPG

Reklama

Re: Sandero 1,6 8v LPG

Příspěvekod nunicek » stř říj 03, 2012 9:56 am

Zatim co sem měl vsechny 4 auta na LPG tak nikdy žadné primazávaní sem nepoužival (Fiat, Nissan, Opel a ted Dacia) a nikdy nebyl problém.Opel dokonce na LPG najel přes 200 tis a nebyt koroze tak jezdí doted.
Chtelo by udelat prestavbu na LPG na dvou naprosto stejných autech a na jednom použivat to primazavaní a po cca 100 tis km motory rozebrat a porovnat opotřebení. Osobně si myslím že je to pouze o tahani z lidí peníze podobně jako benzim co prida vykon a sníži spotřebu apd.
Dacia Sandero 1,4 + LPG Elpigas l Ambiance l Modrá Extreme l 2010 l 57 000 km
Chevrolet Epica 2,5 V6 Automat + LPG Magic 3 l 2006 l 151 000 km

...pouze mrtvé ryby plavou podle proudu
...a proto mám Dacii a ne VW
nunicek
Dárce
Dárce

Obrázky: 12
Poďakoval som: 6 krát
Poďakovali my: 22 krát
Typ auta: Sandero 1.4 LPG
Prodejce vozu: Kudrna Humpolec
Oblíbený autoservis: Vlastní garáž

Příspěvekod michalMCV » stř říj 03, 2012 10:08 am

Dej vědět jak jsi dopadl s LPG,mám zájem ho dát do MCV 1.6 ,16 V.Přimazávání bych asi taky neřešil.
michalMCV
Psavec
Psavec

Obrázky: 4
Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Typ auta: Logan MCV
Prodejce vozu: VV AUTO s.r.o. Kolín
Oblíbený autoservis: Automoto Landa Všechlapy u Nymburka

Příspěvekod bitner » stř říj 03, 2012 10:21 am

Hm, ja bych primazavani taky nejradsi vubec neresil. Tyhle motory obecne snesou hodne.
Nicmene Nunicek si stezuje na spatne starty za studena. Pevne verim, ze to neni ventilama, pac to by asi byla draha sranda. Nakonec ten Megane I, ktereho jsem mel na lpg ke konci uz taky jaksi blbe startoval a za studena chcipal. Ovsem to byl stary kram a tezko rict, jak moc bylo na vine LPG. Od Flashlube me odrazuje uz jenom ta dementni reklama. Tunap vypada docela verohodne a rozumne.
Pan taky rikal, ze si to tam lidi davaji specialne na leto, kdy ty motory prece jen vic trpi.
bitner
Psavec
Psavec

Příspěvekod janq » stř říj 03, 2012 10:22 am

bitner píše:Zdravim a zakladam tema, ve kterem bych se rad podelil o zkusenosti s LPG v Sanderu.
Dnes jsem auto odvezl na prestavbu (sem:http://lpg.olomouc.cz/ - L. Adamec).
Nainstalovan bude system Stag, cena komplet za vse je 24900.
Auto bude hotove do patku. Firma je tvorena jednim clovekem, neni to tedy fabrika o nekolika zamestnancich (coz se me osobne libi vic - odpovednost za praci bere na sebe jeden clovek, nestane se, ze by nekdo prehazoval na nekoho odpovednost).

Ohledne ochrany ventilu asi tolik, ze Flashlube pan Adamec nepovazuje za dobre reseni a svuj nazor doklada pripadem Fiatu, na kterem doslo na poslednim valci k zadreni ventilu, prestoze byl vybaven systemem Flashlube.
Misto toho mi doporucil toto:
http://www.tunap.com/en/ranges/automotive/video-clips/lpg-system.html
s tim, ze jeste zkontroluje, jestli je to opravdu v pripade Renaultu 1,6 potreba. Aditivum se pod tlakem napere primo do prazdne nadrze na LPG a pak aditivuje smes v prubehu 10000 km. Jedna napln stoji 750 Kc, coz zveda cenu za km o 7,5 halere. Na druhou stranu je pri pouziti aditiva sance na snizeni spotreby, coz by zvysene naklady vykompenzovalo. Mezi dalsi vyhody patri pruznost reseni - nemusite nic instalovat, natlacit to tam muzete kdykoliv a taky fakt, ze se aditivem cisti cely system vcetne vstrikovacu a mate jistotu, ze se to dostane na vsechny valce rovnomerne.
Snizeni spotreby potvrzuje na svem aute, nicmene mi nic neslibil s tim, ze to muze byt i nahoda, ale sance tam proste je.
Dale nevylucuje moznost problemu ukazatele stavu benzinu - vse zalezi na tom, jak je ukazetel reseny. Pokud dopocitava stav paliva z delky vstriku, pravdepodne bude problem. Lze resit dodatecnou instalaci resetu, ktery udaje kazde 3 minuty smaze, ale osobne bych dokazal zit i bez toho.

Takze ted doufam, ze vse probehne OK a ja si v patek vyzvednu auto, se kterym uz zas jednou nebudu resit, jestli mam na to, abych nekam jel.

To by me zajimalo jak ta aditivovaci smes dokaze zustat v nadrzi i po vyjeti cele nadrze LPG,ja ujedu na nadrz cca 500km,to znamena ze napln by mela vydrzet v mem pripade 20 plnych nadrzi LPG)..jinak ja mam 3 auta na LPG,ve felicii zadnou ochranu nemam a najeto 85tis km na LPG,Thalia 1.4 16V,u ni mam pristrik benzinu,zatim najeto 25tis km na LPG a Lodgyho s Flashlube,najeto zatim 6tis km.....mozna je to tahani penez z lidi,nicmene tech 15 stovek neni podle me mnoho za aditivaci a dobrej pocit)...a jeden Fiat s flashlube se zadrenym valcem neni mustr,je i spousta motoru kde odesli ventily bez aditivace a vetsinou pak ti majitele tech 15 stovek litovali..
Dacia Lodgy 1.6 Arctica LPG, Tempomat, Night Breaker +,BA15s LED
http://www.spritmonitor.de/en/detail/581583.html
janq
Psavec
Psavec

Typ auta: Lodgy 1.6

Příspěvekod Sandero2012 » stř říj 03, 2012 10:28 am

michalMCV píše:Dej vědět jak jsi dopadl s LPG,mám zájem ho dát do MCV 1.6 ,16 V.Přimazávání bych asi taky neřešil.

To není dobrý nápad. 1,6 16V na benzín je zcela jiný motor jako 1,6 16V origo LPG.(respektive mnoho dílů je jiných)
Končím,už tady nejsem.
Sandero2012
Kecálek
Kecálek

Typ auta: černý vůz

Příspěvekod bitner » stř říj 03, 2012 10:33 am

Na dobrej pocit to auto nikdy nepojede. Jak to funguje netusim (nalepi se to na stenu nadrze a pak se tu v LPG postupne rozpousti?), stejne tak netusim, jak muze fungovat Flashlube. Pro laika, jako jsem ja, je pomerne tezke se v tom vyznat. Pak nastupuji logicky takove veci, jako jak na me pusobi reklama na danou vec, jak na me pusobi clovek, ktery mi tu kterou vec doporucuje apod.
Kazdy marketing ma svou cilovou skupinu...
bitner
Psavec
Psavec

Příspěvekod nunicek » stř říj 03, 2012 10:44 am

bitner píše:Nicmene Nunicek si stezuje na spatne starty za studena. Pevne verim, ze to neni ventilama, pac to by asi byla draha sranda.

POZOR! Já sem si nestěžoval že to blbě startuje, ale pouze že to má za studena nepravidelny volnoběh !!! To je rozdil
Dacia Sandero 1,4 + LPG Elpigas l Ambiance l Modrá Extreme l 2010 l 57 000 km
Chevrolet Epica 2,5 V6 Automat + LPG Magic 3 l 2006 l 151 000 km

...pouze mrtvé ryby plavou podle proudu
...a proto mám Dacii a ne VW
nunicek
Dárce
Dárce

Obrázky: 12
Poďakoval som: 6 krát
Poďakovali my: 22 krát
Typ auta: Sandero 1.4 LPG
Prodejce vozu: Kudrna Humpolec
Oblíbený autoservis: Vlastní garáž

Příspěvekod bitner » stř říj 03, 2012 12:12 pm

Pardon, nechal jsem se zmast nazvem vlakna.
bitner
Psavec
Psavec

Příspěvekod bitner » stř říj 03, 2012 12:22 pm

Hm, tak jsem to vicemene uhodl.

Micrologic® PREMIUM 164 is made up of compounds wholly soluble in liquid gas. The active ingredient is already dissolved in hydrocarbon compounds akin to liquid gas. This ensures optimal mixing with liquid gas in the gas tank.

Under the combustion conditions in the combustion chamber the reaction products of the system agent adhere to the valve and valve seating surfaces. They ensure improved lubrication and hence discernible reduction in wear.

Aby toho vic prodali, tak povazuji za nezbytne narvat podobny bordel i do benzinove nadrze pro studene starty. Ale to uz je podle me zbytecne.
bitner
Psavec
Psavec

Příspěvekod janq » stř říj 03, 2012 1:45 pm

bitner píše:Na dobrej pocit to auto nikdy nepojede. Jak to funguje netusim (nalepi se to na stenu nadrze a pak se tu v LPG postupne rozpousti?), stejne tak netusim, jak muze fungovat Flashlube. Pro laika, jako jsem ja, je pomerne tezke se v tom vyznat. Pak nastupuji logicky takove veci, jako jak na me pusobi reklama na danou vec, jak na me pusobi clovek, ktery mi tu kterou vec doporucuje apod.
Kazdy marketing ma svou cilovou skupinu...

tak asi jo,treba to funguje ikdyz do ty nadrze clovek nevidi jestli to neodejde s prvni nadrzi LPG...

tady testovali Flashlube a test dopadl dobre,tak reklama nereklama ale asi to funguje no

http://www.neptun-harfa.cz/FlashLube--- ... /3551.html
Dacia Lodgy 1.6 Arctica LPG, Tempomat, Night Breaker +,BA15s LED
http://www.spritmonitor.de/en/detail/581583.html
janq
Psavec
Psavec

Typ auta: Lodgy 1.6

Příspěvekod michalMCV » stř říj 03, 2012 2:43 pm

Myslím,že když je to origo na E 85 tak to LPG taky snese. :D
michalMCV
Psavec
Psavec

Typ auta: Logan MCV
Prodejce vozu: VV AUTO s.r.o. Kolín
Oblíbený autoservis: Automoto Landa Všechlapy u Nymburka

Příspěvekod bitner » pát říj 05, 2012 2:52 pm

Tak dnes v 11 hodin jsem si vyzvedl auto po prestavbe. Prvni dojmy jsou naprosto fantasticke. Na LPG to ted jede lip jak predtim na benzin! Nova ridici plynova jednotka asi zrusila kletbu "Euro 5" vyrcenou ve fabrice nad motorem. Nebo me jenom klamou smysly blazene tim, ze konecne muzu JEZDIT. Plneni mam vedle vicka benzinove nadrze, schovane pod deklem, takze parada.
Palubni PC ukazuje prumernou spotrebu o litr mensi, nez pri stejnem zatizeni ukazoval na benzin. Ale to se pak samozrejme bude muset porovnat pri tankovani.
bitner
Psavec
Psavec

Příspěvekod 4x4DCiSilver » pát říj 05, 2012 7:41 pm

:D :D :D
Přesně spokojený zákazník Dacia co víc si přát :mrgreen:
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 80kW,Prestige,Atacama,25999 km, 4,7-l (3,3 l), 2/4-7/6.18
Dacia Duster 4WD 1.5 dCi 81kW,Exception,Platine,120t.km,5,9l (4,4l), 7/7-20/11.2010
Ford Focus Combi 1,8TDCI 85kW,Ghia,Silver,200t.km,4,3l, 2003
Obrázek Obrázek
4x4DCiSilver
Všudebyl
Všudebyl

Obrázky: 0
Poďakoval som: 33 krát
Poďakovali my: 36 krát
Typ auta: DDII4WDPrest.1.5dCi 80kW
Prodejce vozu: Autocentrum Dyršmíd Jirkov
Oblíbený autoservis: Autocentrum Dyršmíd Jirkov

Příspěvekod bis69 » pát říj 05, 2012 7:49 pm

Moc ti preju hodne dalsich km. Ja po prestavbe na LPG taky zacal konecne jezdit :-)
Dacia Logan MCV 1.6 Arctica, 7 mist, LPG (Magic 2), Obrázek
bis69
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Dacia SANDERO