• Reklama

Sandero LPG problem se startem a jizdou na benzin

* Sandero * Stepway

Sandero LPG problem se startem a jizdou na benzin

Příspěvekod smolda » pát srp 03, 2012 10:18 am

Zdravim,
potreboval bych poradit s mym problemem.
Mam Sandero 1.6 Ambiente 2008 predelane na LPG(Magic II). Asi ve 43tkm jsem si nechal udelat plyn, do te doby jsem nemel zadny problem. Asi v 60tkm se mi stavalo, ze STUDENY motor sel spatne nastartovat - hned klesly otacky, nekdy se to probralo a nekdy jsem musel pridat plyn. Po chvilce to bylo vporadku. Starty pri zahratem motoru bez problemu. S LPG to jezdilo paradne, pri jizde na benzin ztracel motor vykon a jako by se mi cca ve 120 km/h propadl plyn a rychleji to jet nechtelo. Na foru jsem se docetl, ze by to mohl byt problem ventilu, ale pro jistotu jsem nejdriv navstivil meho plynare, ten tvrdil, ze ventily jsou nesmysl, ze to ma hydrostely a po diagnostice, ze s LPG problem neni. Navstivil jsem tedy autorizovany servis. V Autoavantu(jediny autorizovany v Praze, kde me nevyhodili s LPG Dacii) zkouseli diagnostiku - zadna chyba, chteli vymenit svicky - mel jsem nove primo pro LPG motory, strasili me podpalenyma ventilama a nakonec mi jen seridili ventily(zadne hydrostely to nema) s doporucenim serizovat je kazdych 10tkm. Zdalo se to vporadku.

Tedka jsem se pri 80tkm zacalo stavat to same, dokonce mi i blikla kontrolka motoru, ze sve diagnostiky(OBDII pres bluetooth pripojeny k androidu) jsem zjistil, ze doslo k selhani zazehnuti tretiho valce. Nicmene se to uz nestalo. Navstivil jsem Autoavant, nechal si seridit ventily a rikali, ze jinak je auto upne vporadku(kazdopadne chybu s rj nesmazali...) pri odjizdeni ze servisu auto nastartovalo vpohode(zrejme nebyl uplne studeny motor a venku bylo 30 stupnu). Jel jsem domu a schvalne zkusil jet cca 30km na benzin a zdalo se mi, ze v nizsich otackach je motor linejsi a jak to prekrocilo cca 2700 otacek auto vystrelilo a jelo jak melo. Dneska rano situace se startovanim stejna jako predtim(rano prselo, celkem chladno) nastartoval jsem asi na 3ti pokus a to jsem musel pridavat plyn aby to nechciplo.

V drtive vetsine pripadu jezdim na LPG, dam cca 2000 km mesicne, benzin dokupuju na 2-3 carky v nadrzi mesicne.
Mozna to s tim vubec nesouvisi, ale v Torque Pro na online hodnoty pro vytizeni motoru ukazuji 40-50% a pritom by to melo byt kolem 20%. Po lehkem seslapnuti plynu se to snizi na 20% a pak uz se to chova normalne.

Nevim, co s tim, procetl jsem forum a nasel jsem tyto veci:

1) zkontrolovat snimac otacek jestli neni spinavy - da se to delat bez odpojeni baterie? Melo by to byt tohle: http://www.2i.cz/ed6de3c91a
2) spatny benzin v nadrzi?
3) startovaci civka - co jsem nasel cca 2500,-
4) palivove cerpadlo - nasel jsem za 7000,-
5) palivovy filtr? - stoji asi 300,- a podle servisni knizky a servisu je dozivotni..
6) podpalene ventily? - kolik stoji oprava? v servise rikali 20-25 tisic
7) vzduchovy filtr?

Zaruku uz nemam, prestal jsem k nim chodit na garancky, kdyz mi rekli, ze jsem prisel o zaruku namotnovanim LPG, i kdyz jsem se jich na to schvalne ptal a vsechno se snazi hodit na LPG.... klasika.

Dekuju moc, za kazdou radu

Smolda
smolda
Nováček
Nováček

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: sandero 1.6

Reklama

Re: Sandero LPG problem se startem a jizdou na benzin

Příspěvekod bis69 » pát srp 03, 2012 11:03 am

Nazdar.

Mam MCV s lpg. LPG je taky magic2. Jeste pred instalci (pred 2ma mesici) mi jednou auto po nastartovani za studena nejak divne brblalo jako by sel motor na tri valce. Po pridani plynu jsem citil nepravidelny chod a takove vybrace. Nasledne jsem osahal kabely ke svickam a k civce. Pote se to jiz neukazalo (tuk,tuk,tuk na celo:-) . Kdyz jsem procital forum,tak jsem se docetl,ze par lidi melo problemy s civkou,ze jim byla menena.

Co se tyka spatneho benzinu,tak zalezi jak casto ho doplnujes? Kazdopadne je potreba mit v nadrzi vic nez jen 5 litru, kvuli chlazeni cerpadla, ktere jede porad. Takze by to mohlo byt i umirajicim cerpadlem(?).

Kazdopadne bych to videl nekde v benzinove ceste,kdyz to na plyn pote jede v poradku.
Dacia Logan MCV 1.6 Arctica, 7 mist, LPG (Magic 2), Obrázek
bis69
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Sandero2012 » pát srp 03, 2012 11:35 am

Bude to čerpadlem. Opotřebené uhlíky + komutátor. Vydřené. Je to častá závada aut na LPG kde se el. čerpadlo točí stále. Benzínu by mělo být min .5 litrů(spíše více) A benzín by se měl častěji obnovovat. Jinak samozřejmě to může být i cívkou,ovšem ta je i na LPG funkční,takže by problém byl i na plyn.
Končím,už tady nejsem.
Sandero2012
Kecálek
Kecálek

Typ auta: černý vůz

Příspěvekod nunicek » ned srp 05, 2012 9:03 am

Mě to občas dělá to samé a v mém případě je to snímač teploty chladící kapaliny pro ŘJ (nesplest se snímačem pro budik). Bohužel stoji kolem 1000 Kč tak zatím sem ho nemenil. Byl sem 2x na diagnostice a pokazdé kdyz načtou live data u studeného motoru tak to ukazuje blbosti (u studeného motoru si ŘJ na zakladě špatných info myslí že je motor ohřáty a pustí chudou směs benzinu) a proto ten nepravidelny chod
Dacia Sandero 1,4 + LPG Elpigas l Ambiance l Modrá Extreme l 2010 l 57 000 km
Chevrolet Epica 2,5 V6 Automat + LPG Magic 3 l 2006 l 151 000 km

...pouze mrtvé ryby plavou podle proudu
...a proto mám Dacii a ne VW
nunicek
Dárce
Dárce

Obrázky: 12
Poďakoval som: 6 krát
Poďakovali my: 22 krát
Typ auta: Sandero 1.4 LPG
Prodejce vozu: Kudrna Humpolec
Oblíbený autoservis: Vlastní garáž

Příspěvekod XeD » ned srp 05, 2012 8:14 pm

Pokud bys měl možnost, zkus začít výměnou zapalovací cívky. Nejlepší by bylo si někde půjčit, třeba od kamaráda, který ji má zaručeně dobrou a vyměnit ji v momentě,
až se ti závada projeví.
Už jsem se několikrát setkal s tím, (nejemon u renaultů), že se tím hodně podobných potíží vyřešilo. Ta cívka je zalita v nějaké hmotě, která vlivem změny
teplot pracuje a můžou se v ní udělat drobné trhlinky. Vlhkost způsobí nahodilé sporadické výpadky, zejména u studeného motoru a ve vlhku.

Pak by se dala v době projevu závady, kdy to nepůjde nastartovat, vyndat zapalovací svíčku a hned uvidíš - elektrika/palivo.

Tím bych začal.
Dacia Sandero Stepway 1.6MPi, od 07.2010, 36 600km, NightBreaker, APRS - 09.2013 - prodáno
Nissan Micra 1.5dCi K12, od 05.2011 73 000km, NightBreaker, APRS
Nissan Qashqai 2013 1.6dCi J10 4x4 all road, od 09.2013, 0km
XeD
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod michalMCV » čtv říj 11, 2012 8:21 pm

Já bych to viděl spíš na ty ventily,hydroštely by měla mít až 1.6 16 V,tam by už problém neměl být.
michalMCV
Psavec
Psavec

Obrázky: 4
Typ auta: Logan MCV
Prodejce vozu: VV AUTO s.r.o. Kolín
Oblíbený autoservis: Automoto Landa Všechlapy u Nymburka

Příspěvekod nunicek » čtv říj 11, 2012 9:00 pm

Potvrzuji budou to ventily, do soboty jsem taky měl podobné problémy, po nastaveni spravnych vulich ventilu je vse v poradku

nunicek
Dárce
Dárce

Příspěvekod michalMCV » čtv říj 11, 2012 10:19 pm

To je těžký,když na to páni opraváři v servisu serou....
Je fakt ,že se vůle těžko kontroluje,hlavně ,že seřízení zákazník zaplatí.
michalMCV
Psavec
Psavec

Příspěvekod smolda » pát říj 12, 2012 10:40 am

Tak me seridili ventily v Renaultu tvrdili, ze je auto naprosto v poradku. Po nastartovani v servisu to vypadalo dobre, asi ohraty motor, ale vporadku to nebylo. Dalsi den rano se to chovalo stejne a timto jsem s nimi skoncil:(. Dal jsem to do jineho, neautorizovaneho servisu, kde si s tim hrali. Zkontrolovali tlak paliva po cele ceste a vse ok. Navrhovali vymenit lamba sondu, coz take udelali a auto se zacalo chovat o poznani lepe(nas 2500 otacek uplne normalne, kdyz byly niz, tak to bylo takove line), ale ne idealne, takze mi doporucili kontrolu a pripadne vymenu ventilu. Tam jsem jeste nebyl.

Kazdopadne se chystam na technickou a potreboval jsem potvrdit revizi plynu. Plynar se ptal, jestli je vse vporadku, tak jsem mu rekl, ze na plyn je vsechno ok, ale ze mam problemy s benzinem. Tak si chvili hral s nastavenim Magicu a rikal, ze uz by to melo byt ok. A ejhle auto se zase chova na benzin lepe, skoro bych rekl normalne, ale pri nastartovani studeneho motoru je poznat, ze to neni na 100%. Asi se tam jeste zastavim, ale prijde mi, ze moc nevi. U jsem tam byl nekolikrat, vdzy mi flashne firmware a "neco"posteluje.

Nevite nahodou o nejakem plynari, ktery to opravdu umi a byl by ochotny se pohrabat v necem, co instaloval nekdo jiny a pripadne mel zkusenosti s Dacii 1.6 v kombinaci s Magic II? Idelane Praha nebo okoli Berouna.

Vim jen o Neptun Harfa. Tam pojedu na emise, takze se jich zkusim zeptat.
smolda
Nováček
Nováček

Příspěvekod nunicek » pát říj 12, 2012 12:33 pm

Nech si ještě jednou zkontrolovat vule ventilu. Podívej se na mé poslední přispevky, taky mi auto blblo jako tobe a nakonec pomohlo až seřízeni ventilu. Ta hodina prace za to stoji.
Pak dej vědět jestli to serizeni ventilu pomohlo

nunicek
Dárce
Dárce

Příspěvekod smolda » pát říj 12, 2012 1:37 pm

Jak jsem psal v prvnim prispevku. Poprve(kdysi) mi to pomohlo, kdyz se auto zacalo chovat podobne, takze to jsem si nechal seridit samozrejme hned, kdyz problemy zacaly.. cca cervenec u mistnich servisaku. Ale nebylo to ok, tak jsem si rekl, ze to podelali a radsi jsem zajel do Renault autorizaku - Avantu na serizeni od nich... srpen. Hned druhy den to bylo to same a zlobi me to porad. Neverim, ze jsou to neserizene ventily.
smolda
Nováček
Nováček

Příspěvekod michalMCV » pát říj 12, 2012 2:50 pm

Jestli to jede na plyn v pohodě,tak zkus dát do benzínu čistící přípravek na vstřiky,často se stává že začnou váznout jak se nepoužívají a auto na benzin jezdí naprd.Mají to pomalu u každé lepší benzínky.
michalMCV
Psavec
Psavec

Příspěvekod TomiLodgy » čtv led 17, 2013 2:45 am

Ahoj Neviem ako vy ale mne to robilo to same, dal som do Lodgy...namontovat LPG, a nakonec som zistil ze Mam velke mnostvo paliva=plynu, dodavaneho do motora, sonda vykazovala presitenie a znizila hodnotu paliva. Ked som zastal a startoval tak to neslo niekedy ani nastartovat taka chudobna zmes benzinu. Isiel som servisu na LPG...upravili mi mapu a uz to slape ako hodinky..teraz mam 15602km... od 15.12.2012.

Staci to napichnut na diagnostiku LPG...a sebelepsi servisak To zisti hned.

daj vediet co a ako
TomiLodgy, 1,6LPG,Arctika,tempomat, Folie,
TomiLodgy
Uživatel
Uživatel

Typ auta: Lodgy/1.6/LPG-9,3l/km

Příspěvekod Honaa » ned led 20, 2013 6:32 pm

Jo tak podobné problémy jsem měl také. Auto nastartovalo OK, ale dokut nenaskočila teplota tak auto netáhlo, cca kilometr od baráku mám velkém kopec a auto se do něj plížilo 30 (až mi bylo hamba :-)), párkrát mi naskočilo na palubovce upozornění. Ale co naskočila teplota auto jelo jak na benzín tak na plyn super.
Řešil jsem to mezi svátky a plynař nebyl v práci. Tak jsem zajel do Renaultu - postavili se k tomu dobře i přes namontované LPG. Při diagnostice nečetli špatnou cívku, pro zkoušku jí přehodili na jinou pozici, s tím že až se mi opeť objeví diagnostika ať se stavím. Trochu to bylo lepší a diagnostika se mi rozsvítila až po novém roce. Tak jsem to tam hned hodil - diagnostika ukázala zase jinou chybu. Tak že mi objednají jiné svíčky že to bude tím. Zkusil jsem zajet ještě za plynařem (po svátcích už byl v práci). Ten mi tvrdil, že stačí jen přenastavit řídící jednotku. Tak jsem mu to tam nechal. Nakonec vymeňil celou vstřikovací jednotku - prý vadná od výroby. Po výměně problém stejný a navíc pokud jsem jel víc než 120 tak to prostě netáhlo a začalo to trochu cukat. Už jsem pěkně litoval toho že jsem tam dal LPG. Tak už dost naštvanej jsem to dal k plynaři. Ten to přenastavil a od té doby to opět lítá jak má. Jen ze začátku mi nechtěla jít dolů spotřeba byl jsem někde u 12 litrů. Ale už i ta padá ted jsem někde na 10,3. Před výměnou jsem měl i v mrazech 9,5. Tak jsem rád že je vše OK a na servis jak Renault, tak plynaře z Chebu nedám dopustit.
Duster 1,6 4x4 Arctica, Pack look a Country pack - modrák
Výměna za Duster II 1.5 dCi a Country pack, - oranžová barva
Honaa
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod spilo » pát lis 22, 2013 1:21 pm

tiez som mal problem zo studenym startom auto startovalo asi 4az 6 sekund ked naskocilo jemne vynechavanie az skoro to chcelo zdochnut samozrejme pri teply motor bez problemov nakoniec som zistil cim to je ked je stav benzinu uz 3 palicky a nizie zacina to robit tak teraz tankujem do plna a vzdy ked uz mam 4 palicky zasa do plna a startuje na prvy sup za studena dlho ma to trapilo menil som sviecky cidlo motora zapalovaci cievku kable ku svieckam a bolo to zbytocne lebo vsetko bolo ok
spilo
Nováček
Nováček

Typ auta: logan 1.4

Další

Zpět na Dacia SANDERO