• Reklama

Chyba P0670 1.5dci 63kw

* sedan * MCV * VAN * Pickup

Chyba P0670 1.5dci 63kw

Příspěvekod akoze » pát lis 06, 2015 5:31 pm

Ahojte,
lacna cinska bluetooth diagnostika (elm327) a Torgue (android program pre vycitavanie chyb) mi vycita aktualnu chybu P0670 - Powertrain.

Auto zacalo rano horsie startovat (rano uz mrzne), kontrolka zhavenia sa pekne rozsvieti na par sekund a potom mozem tocit a chyti mozno za 5 sekund. Ak urobim taku kulehu ze nazhavim raz, vypnem a idem zhavit opat uz sa kontrolka zhavenia nerozsvieti vobec.

Servis renault je plny na 3 tyzdne tak som si povedal ze si vymenim zhavice sam ved je paradny navod pre debilov ako ja http://www.meganeownersclub.co.uk/forum/viewtopic.php?f=10&t=8224

ok zhavice pomerane, 3 zo 4roch mrtve (podla navodu ukazovali 0.00 v), 3 vymenene na prvy pokus (na ten stvrty mi zavadzala hadica sania) a auto stale startuje tazko asi nezhavi.

dnes som vymenil aj ten stvrty, este je teply motor tak nebol dovod na zhavenie, ale tipujem ze to nepomoze (ak nepomohli 3 bude problem dalej)

pre istotu som skusil vymazat chybu, nepomohlo to, stale aktualnu chybu mam P0670. v postupe este pisu ze mam skusit odpojit bateriu na 15 minut.

otazka, v inom vseobecnom postupe http://www.obd-codes.com/p0670 je rozpisane ze mam skontrolovat

Glow Plug Fuse (poistka)
Glow Plug Relay (rele)

A ja ani netusim kde to hladat. Ak si dobre pametam nejaky maly poistkovy box bude pri autobaterii, tam by mohla byt poistka zhavenia ak to renault ma, ale netusim kde hladat rele pripadne ovladanie.

-- Sob Nov 07, 2015 9:16 am --

aby som nebol za uplneho blbca, tak som vcera vecer nasiel aj poistkovu skrinku v motorovom priestore (ale nevedel identifikovat poistku zhavenia) tak este preverim vsetky poistky.

plus renault pouziva vlastne kody obd diagnostiky na ktore su lacne cinske bluetooth udelatka kratke.

-- Ned Nov 22, 2015 12:09 pm --

chyba odstranena (teda riadiaca jednotka uz neeviduje ziadny problem)
plny navod je tu
http://www.dacianer.de/forum/motor-getr ... eis-2.html
pre mna dolezity krok bolo prestreknut kontakty konaktora zhaviaceho rele VD40tkou a uvolnit/dotiahnut skrutku ktora drzi zhaviace rele a je zaroven jeho ukostrenie.

pri tej prilezitosti som si premeral vsetky kable od zhaviacich sviecok po konektor. konektor sa odpaja vysunutim modreho zamku zaroven s vytahovanim konektoru.
akoze
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: mcv 1.5, fabia 1.9 sdi
Prodejce vozu: pan bazarnik

Reklama

Re: Chyba P0670 1.5dci 63kw

Příspěvekod kiseda » čtv led 07, 2016 7:24 pm

Ďakujem za typ. Aj moja začala horšie štartovať. Najme keď dlhšie postojí. Tiež si myslím, či to nemôže byť tým, že niekde do palivového potrubia cez tie rýchlospojky vnikne vzduch a zavzdušni systém. Následne motor dlhšie točím, vo veľkom mraze som naštartoval asi na 6 krát. Ale zase keď chytí, tak všetky štyri valce naraz a potom ide pekne, nedymí. Dnes ráno som ručnou pumpou naťahal naftu a auto naštartovalo ako za mlada. Zase stálo v garáži kde je cca 10 stupňov. Takže uvidím.
17.1.2016 Takže aj na mojej odišli všetky 4 žhaviče naraz. Pravdepodobne ešte v jeseni. Teraz na nej behá syn a ten nemal potrebu informovať ma. Veď nejako naštartuje. Ale je to divné, aby naraz odišli 4 žhaviče. Nie som opravár aut, tak neviem či je to bežné.
Logan 1,5 dci, Logan MCV 1,5 dci
kiseda
Uživatel
Uživatel

Poďakoval som: 16 krát
Poďakovali my: 1 krát
Blog: Zobrazit blog (0)
Typ auta: Logan, Logan MCV
Prodejce vozu: Dacia Winkler Michalovce

Zpět na Dacia LOGAN